Lista wniosków z podziałem na komisje eksperckie; sesja 2/2020

Przedstawiamy listę wniosków złożonych w sesji 2/2020 do Programu Operacyjnego „Produkcja filmowa”, przydzielonych do poszczególnych komisji eksperckich.

PRIORYTET I: ROZWÓJ PROJEKTU

Film fabularny:

Komisja w składzie: Krzysztof Sołek (w zastępstwie Justyny Pawlak), Ewa Bukowska, Agata Szymańska (w uzupełnieniu składu komisji)

MegaN/ Magdalena Zambrzycka / POP-TV Agnieszka Papiewska-Stachecka

SPOTKANIE/ vacat / Forma Production Sp. z o.o.

RENEGACI/ Paweł Deląg / Cinergy Films Sp. z o. o.

FAIR PLAY/ Kordian Piwowarski / Kosmos Production Sp. z o.o.

STYPA/ Michał Ciechomski / Domino Film Sp. z o.o.

DAEMONIACI/ Dominik Watin/ Crazy Bull Produkcja Filmowa Tymoteusz Drożdż

KRÓL DOPALACZY/ Pat Howl Kostyszyn / Kidd Pictures Sp. z o.o.

FRAJERZY I KSIĘŻNICZKI/ Kordian Kądziela / TFP Spółka z o.o.

FIRMA/ Michał Otłowski/ Waterline Films Michał Otłowski

ZLECENIE/ Konrad Szołajski/ ZK Studio Sp. z o.o.

SŁOŃCA BLASK/ Jan Komasa / Aurum Film Bodzak Hickinbotham S.J.

Komisja w składzie: Anna Wydra, Grzegorz Łoszewski, Katarzyna Klimkiewicz (w zastępstwie Moniki Jordan-Młodzianowskiej)

APOSTEZJON/ vacat// Moondragon Film Sp. z o.o.

ZDARZYŁO SIĘ W POLSCE/ Jerzy Zalewski / Studio Filmowe „Dr Watkins” Sp. z o.o.

CZARNA WODA/ Agnieszka Woszczyńska / Lava Films Sp. z o.o.

DZIEŃ, KIEDY ZABIŁAM WIELKIEGO, BIAŁEGO POLAKA/ Ewa Banaszkiweicz, Mateusz Dymek/ Warsaw Pact Ltd. Ewa Banaszkiewicz

HORYZONT/ Bodo Kox / Naima Film Sp. z o.o.

B R A T/ Maciej Sobieszczański / Pokromski Studio Sp. z o.o. Sp. k.

MAMAHOOD/ Marta Nieradkiewicz / No Sugar Films Sp. z o. o.

PIES/ Ireneusz Grzyb / Fundacja Amondo Films Sp. z o.o.

W MOIM DOMU/ Tomasz Jeziorski/ Studio Filmowe Kalejdoskop Sp. z o.o.

UPADKI BUNGA/Magdalena Franczuk/ Stowarzyszenie Kraków Film Klaster

Komisja w składzie: Mariusz Łukomski, Krzysztof Rak, Anna Waśniewska-Gill

ANNA I WRONY/ Jerzy Zalewski/ Studio Filmowe „Dr Watkins” Sp. z o.o.

MATKA ZIEMIA/vacat/ Lava Films Sp. z o.o.

KOS/ Paweł Maślona/ AURUM FILM Bodzak Hickinbotham Spółka Jawna

DALEJ JAZDA/Mariusz Kuczewski/ DreamLake Sp. z o.o.

KRUK/WORON/Jędrzej Bączyk/ Koi Studio Sp. z o.o.

BIES/ vacat/ Domino Film Sp. z o.o.

PAN KAZIMIERZ/ Grzegorz Jankowski/ Living Colour Przemysław Wojciechowski

1050/ Sebastian Buttny/ IKH Pictures Production Sp. z o.o.

Film animowany:

Komisja w składzie: Justyna Rucińska, Urszula Kominek, Artur Marcol

ICKY I POO/ Animoon Sp. z o.o.

SZALONE WYNALAZKI/ Badi Badi Sp. z o.o. Sp.K.

DETEKTYW POZYTYWKA/ 4 CUTS Sp. z o.o.

Komisja w składzie: Piotr Dumała, Alicja Błaszczyńska, Joanna Jasińska-Koronkiewicz

CHICHRASZEK / Badi Badi Sp. z o.o. SP.K.

NA LEŚNEJ WOKANDZIE/ ARTCORE Sp. z o.o. . Sp.K.

Komisja w składzie: Wojciech Wawszczyk (w zastępstwie Marii Deskur), Marta Magnuska, Michał Czerniec

ODKURZAMY KLASYKÓW / ARTCORE Sp. z o.o. . Sp.K.

Film dokumentalny:

Komisja w składzie: Anna Zamecka, Edyta Wróblewska, Kamil Skałkowski

KSIĄŻKA RITY/ vacat/ Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

NIEZAUWAŻALNI/ Piotr Bernaś / Hasko Film Aleksandra Szczęsna

ARIA DI BRAVURA/ Bartosz Blaschke / Movie Mates Sp. z o.o.

CRICOLAND. LUNAPARK WIDMO/ Michał Walczak / MADANTS Sp. z o.o.

LABIRYNT/ Wojciech Kasperski / Wojciech Kasperski Studio

WYŚCIG Z DUCHAMI/ Piotr Małecki, Maciej Nabrdalik/ Short Docs Media Piotr Małecki

ZABAWY Z CZASEM/ Jarosław Wszędybył / Uni-Solo Studio

UROK CHOPINA/ Piotr Bernaś, Cheng Herng Shinn / Fundacja Bydgoska Kronika Filmowa

BECZKA ŚMIERCI/ Paweł Tarasiewicz/ Fundacja Amondo Films

Komisja w składzie: Lidia Duda, Aneta Kopacz, Ewa Szakalicka

TAJEMNICA GWIAŹDZISTEJ ESKADRY/ Jan Borowiec / Ubi Leones Jan Borowiec

STROICIEL/ Paweł Chorzępa / Bees Film House Sp. z o. o.

MOJA WIELKA BIBA/ Judyta Fibiger/ White Shark Studio

PODRÓŻ ZOFII/ Władysław Jurków/ Arkadia Film Sp. z o.o.

„NIE – BOSKA” / Karolina Bielawska / ZPR Media S.A.

WRÓĆ DO MNIE/ Marta Stysiak/ Plesnar and Krauss Films Sp. z o. o.

NIE POCHOWAJCIE MNIE ŻYWEGO/ Jarosław Krychowiak/ Syrena Film Sp. z o.o.

Komisja w składzie: Robert Kaczmarek, Anna Ferens, Arkadiusz Gołębiewski

BRATERSTWO NARODÓW SŁOWIAŃSKICH/ Rafał Geremek / Techfilm Sp. z o.o.

LICZ ZABITYCH NIEMCÓW/ Rafał Geremek / Techfilm Sp. z o.o.

ZAPLUTE KARŁY REAKCJI/ Rafał Geremek / Techfilm Sp. z o.o.

KLĄTWA JANOSIKA/ Jerzy Bojanowski / Biuro Pomysłów Darek Dikti

ARCTOWSKI/ Katarzyna Dąbkowska / Studio Żuk Ewa Żukowska

SPOJRZENIE/Jacek Raginis-Królikiewicz / Studio Filmowe „N” Sp. z o.o.

BELLOTTO ZWANY CANALETTO/ Elena de Varda/ Wojtek Films Sp. z o. o.

PRIORYTET II: PRODUKCJA FILMÓW FABULARNYCH

Komisja w składzie: Jan Komasa, Mariusz Włodarski, Piotr Zaremba

GENUA/ Filip Kasperaszek/ Centrala Distribution Sp. z o.o.

MATKA FOK/ Agnieszka Trzos/ Mamma Pictures Sp. z o.o.WABIK/Maciej Mądracki/ Madants Sp. z o.o.

WABIK/Maciej Mądracki/ Madants Sp. z o.o.

T3RAZ MY/ Eugeniusz Pankov/ Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

IDŹ POD PRĄD/ Wiesław Paluch/SuperConic Sp. z o.o.

FIGURANT/ Robert Gliński/ Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

DOM WARIATÓW/ Michał Rogalski/ Wonder Films sp. z o.o.

Komisja w składzie:  Małgorzata Imielska, Ewa Puszczyńska, Dawid Janicki

BIAŁA ODWAGA/ Marcin Koszałka/ Balapolis Sp. z o.o.

ZIMA POD ZNAKIEM WRONY/ Kasia Adamik/ Wild Mouse Production – Olga Chajdas

W JAK MORDERSTWO/ Piotr Mularuk/ Yeti Films Sp. z o.o.

DOPÓKI SERCE PŁONIE/Agnieszka Mania/ Lightcraft Motion Pictures Sp. z o.o.

Komisja w składzie: Jan A.P. Kaczmarek, Jacek Januszyk, Łukasz Adamski

JEDNA DUSZA/Łukasz Karwowski/  Zoom Media Sp. z o.o.

SKARBEK/ Gisli Snear/ Sisyphus Sp. z o.o.

KOSMOS/ Michał Marczak/ Match&Spark Sp. z o. o.

Komisja w składzie:  Joanna Kos-Krauze, Anna Jadowska, Sławomir Fabicki

SNY PEŁNE DYMU/ Dorota Kędzierzawska / Kid Film Sp. z o.o.

LUNALAND/ Wojciech Klimala / Naima Films Sp. z o.o.

MECHANIKA KWANTOWA/ Maciej Kowalewski / Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

JEDYNY GATUNEK W RODZAJU CZŁOWIEKA/ Piotr Chrzan/ Human Power Sp. z o.o.

FUCKING BORNHOLM/ Anna Kazejak/ Friends With Benefits Studio Sp. z o.o.

PRIORYTET III: PRODUKCJA FILMÓW DOKUMENTALNYCH

Komisja w składzie: Hanna Polak, Marta Prus, Krzysztof Gierat

30 LAT WYMÓWEK/ Armand Urbaniak/ Inbornmedia Sp. z o.o.

NIE PALCIE KOMITETÓW/ Maria Zmarz-Koczanowicz, Jacek Petrycki/ Watchout Studio Sp. z o.o.

BIAŁA KRÓLOWA/ Grzegorz Piekarski/ Kijora Film sp. z o.o.

DO ŚLUBU/ Daniel Stopa/ Staron-Film

STRUMIEŃ/ Marcin Polar, Grzegorz Piekarski/ IRIS Media Sp. z o.o.

TERYTORIUM/ Krzysztof Nowicki/ Stowarzyszenie Koloroffon

SUPPORT/ / Adam Roszkowski/ Okay Films

ATLANTYDA/Natalia Pietsch/ LARMO Katarzyna Kostecka

Komisja w składzie: Maciej Drygas, Monika Kotecka, Jolanta Dylewska

FIOLET PRZEKOSMATYCH SASANEK/ Joanna Grudzińska/ Vertigo Raphael Lewandowski

DEPTAK NARODOWY/ Artur Wierzbicki/ Wierzba Film Sp. z o.o.

WÓLCZAŃSKA 168/ Piotr Szczepański/ ANAGRAM FILM Anna Pachnicka

MUZYCZNE ŚLADY PIONIERÓW JAZZU 1945-1965/ Piotr Szalsza/ Media Kontakt Sp. z o.o.

POLSKI LOT/ Konrad Szołajski/ ZK STUDIO Sp. z o.o.

TWARZE AGATY/ Małgorzata Kozera-Topińska/ Plesnar and Krauss FILMS

OTCHŁAŃ CZASU/ Ewa Misiewicz/ FAMA FILMS Ewa Misiewicz

GRACE/ Eri Mizutani/ Polished Productions Anh Pham Phuong

BABCIA , WOŁYN, SYBERIA, VR I JA/ Paweł Jóźwiak-Rodan/ Unsin Studio Sp. z o.o.

Komisja w składzie: Maria Dłużewska, Anna Piasek-Bosacka, Mirosław Krzyszkowski

LWÓW 1939 – DYLEMAT GENERAŁA LANGNERA/ Janusz Petelski/ Techfilm Sp. z o.o.

NOWICJUSZ/ Łukasz Woś/ Kijora Film sp. z o.o.

ŻWIRKO I WIGURA. 15 DNI CHWAŁY/ Piotr Kloc/ DAREK DIKTI Biuro pomysłów

KAPELUSZE JESZCZE BĘDĄ SZCZĘŚLIWE/ Małgorzata Imielska/ Studio Design

KRAFFTÓWNA W KRAINIE CZARÓW/ Piotr Konstantinow, Maciej Kowalewski / Maciej Kowalewski CUCKOOEGG PRODUCTIONS

Komisja w składzie: Paweł Woldan, Cezary Grzesiuk, Alina Czerniakowska

KULTURA, GIEDROYC I INNI…/ Tadeusz Śmiarowski/ Film Open Group Sp. z o.o.

NWOLISA DZIECI BOŻE/ Krzysztof Wierzbicki/ Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

URODZENI ZWYCIĘZCY/ Michał Kawecki/ Unlimited Film Operations Sp. z o.o.

HENRYK OPIEŃSKI -ZAPOMNIANY ARTYSTA/ Krzysztof Paluszyński/ PFS PalFilmStudio Sp. z o.o.

BOHDAN SMOLEŃ. EWOLUCJA GWIAZDY/ Ksawery Szczepanik/ TRAFIK Sp. z o.o.

HEROSI/ Tymoteusz Drożdż/ Przemysław Wojciechowski Living Colour

WROCŁAWSKI SIERPIEŃ/ Beata Januchta/ Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”

FORMOZA/ Tomasz Nowak / NOVA PRODUCTION Tomasz Nowak

ULA/Agnieszka Iwańska/ Agencja Reklamowa Koma 2 Michał Szymanowicz

PRIORYTET IV: PRODUKCJA FILMÓW ANIMOWANYCH

Komisja w składzie: Jerzy Armata, Paulina Ziółkowska, Weronika Rajszys

AU/ Katarzyna Majsner/ FUMI Studio Sp. z o.o.

W POGONI ZA …/ Zofia Lubińska, Mai Bui Ngoc/ Dogoda Media Sp. z o.o.

PRZYSZŁOŚĆ/ Hanna Margolis/ WJT Wojciech Leszczyński

JESIEŃ/ Wojciech Sobczyk/ Stowarzyszenie Kraków Film Klaster

Komisja w składzie: Wioletta Sowa, Joanna Ronikier, Bartłomiej Witulski

WŁASNA PRAWDA/ Agnieszka Kruczek/ FUMI Studio Sp. z o.o.

NIESAMOWITE PRZYGODY ZAGUBIONYCH SKARPETEK/ Marta Stróżycka / ANIMA-POL sp. z o.o.

KOSMOGONIK/ Paweł Szarzyński/ Szarobiuro Productions

UMWELT/ Zuzanna Szyszak/ Likaon Sp. z o.o.

BRAK/ Paweł Prewencki/ TV Studio Filmów Animowanych Sp. z o.o.

MAGDA/ Adela Kaczmarek/Letko Sp. z o o.

Komisja w składzie: Olga Cyganiak, Marta Pajek, Tomasz Popakul

ŁUPINY/ Michalina Musialik/ FUMI Studio Sp. z o.o.

UNPLUGGED/ Justyna Mieleszko/ Animoon Sp. z o.o.

SENSORYSIE/ Tomasz Miazga/ Tengent Sp. z o.o.

ALL MY EFFING SUPERHEROES/ Piotr Kabat/ Letko Sp. z o o.

PRIORYTET VII: PRODUKCJA FILMÓW NOWATORSKICH

Komisja w składzie: Ana Brzezińska, Hanna Wróblewska, Mariusz Wilczyński

TAŃCZĄCE LITERY / DANCING LETTERS/ Anna Zoll, Marcin Marczyk/ Udyssey Creative Technologies Marcin Marczyk

JENNY/ Dominika Biernat/ Michał Borczuch WARANY

KOSMOGONIK/ Paweł Szarzyński / Szarobiuro Productions

BEZWZGLĘDNE CECHY PODOBIEŃSTWA/ / Izabella Gustowska/ Centrum Kultury Zamek w Poznaniu

FAJNA FERAJNA W INDIACH. DZIECI MAHARADŻY/ Tomasz Stankiewicz/ Fundacja Nil Desperandum

BYĆ INDIANINEM/ IF ONE WERE ONLY AN INDIAN/ Joanna Malinowska/ FIDO FILM Joanna Fido

CZŁOWIEK Z KAMERĄ VR/ Jacek Nagłowski, Pola Borkiewicz, Miłosz Hermanowicz/ Centrala Distribution Sp. z o.o.
BABCIA , WOŁYN, SYBERIA, VR I JA/ Paweł Jóźwiak-Rodan/ Unsin Studio Sp. z o.o.

WABIK/ Maciej Mądracki/ Madants Sp. z o.o.

PRIORYTET XI: STYPENDIA SCENARIUSZOWE

Film fabularny:

Komisja w składzie: Krzysztof Sołek (w zastępstwie Justyny Pawlak), Ewa Bukowska, Agata Szymańska (w uzupełnieniu składu komisji)

ARMIA ANDERSA/ vacat/ Andrzej Czarnecki, Andrzej Dworak

QUATRO LUIGI/ Łukasz Ronduda, Tomasz Cichoń/ Bartosz Janiszewski, Magdalena Żakowska

UCIEC NA ZACHÓD/ Mariusz Urbański/ Mariusz Urbański

CEZARY/ Bartosz Nowacki/ Bartosz Nowacki

SARMACI/ vacat/ Jerzy Uszyński, Robert Miękus

KAPITAN GUBAL/ vacat/ Walerian Domanski

PSYCHOLOG/ vacat/ Tomasz Witkowski

ZWYCZAJNA HISTORIA/Inna Łukasik/Inna Łukasik

PLAŻA/vacat/Bartosz Łuniewski

Komisja w składzie: Mariusz Łukomski, Krzysztof Rak, Anna Waśniewska-Gill

DZIEWCZYNA O IMIENIU WOLNOŚĆ/ vacat/ Radoslaw Figura

OBYWATEL GAIN/ vacat/ Magdalena Sztompka

PRZEPIS NA ŚWIĘTA/ vacat/ Magdalena Nieć, Katarzyna Stachowicz-Gacek

DZIECI/ vacat/ Igor Olech

O NIEJ/ Maciej Adamek/ Maciej Adamek, Justyna Święcicka

ŁUCJA/ Anna Urbańczyk/ Malwina Grochowska, Anna Urbańczyk

KIEDY BYŁEM MALYM CHLOPCEM/ Tomasz Man/ Tomasz Man

LOVE SONG/ vacat/ Paweł Trześniowski

SCENARZYSTA/ vacat/ Wojciech Pestka

RIWIERA/vacat/Tomasz Klimala

Komisja w składzie: Anna Wydra, Grzegorz Łoszewski, Katarzyna Klimkiewicz (w zastępstwie Moniki Jordan-Młodzianowskiej)

DWUDZIESTY DZIEWIĄTY/ vacat/ Beata Hyczko

DRUGI GŁOS/ vacat/ Maja Wolny

KLĄTWA/ Tomasz Śliwiński/ Tomasz Śliwiński

DROGA/ Marcin Sauter/ Marcin Sauter

KOCHANIE, DOSTAŁAM KOTA/ vacat/ Marcin Grabowski

KONIEC POLSKI/ Bartosz Paduch/ Bartosz Paduch

PIĘĆ RYTMÓW ŻYCIA/ vacat/ Arkadiusz Wojnarowski

PRZEWINIĘTY DO PRZESZŁOŚCI/ Jacek Piotr Bławut/ Jacek Piotr Bławut

Film animowany:

Komisja w składzie: Piotr Dumała, Alicja Błaszczyńska, Joanna Jasińska-Koronkiewicz

GDZIEŚ W OCEANIE/ vacat/ Magdalena Durda

STARCZY/ Mariusz Wilczyński/ Mariusz Wilczyński

Komisja w składzie: Wojciech Wawszczyk (w zastępstwie Marii Deskur), Marta Magnuska, Michał Czerniec

TAMBI/ vacat/ Małgorzata Maria Giec

BRAINMAN/ vacat/ Dominik Wieczorkowski-Rettinger

Film dokumentalny:

Komisja w składzie: Anna Zamecka, Edyta Wróblewska, Kamil Skałkowski

CZAS ODNALEZIONY/ Waldemar Szarek/ Waldemar Szarek, Zuzanna Szarek

PÓJDĘ U TWEGO BOKU/ Piotr Pawlus/ Piotr Pawlus, Anna Stando

SMUTEK STAREGO DOKTORA/ vacat/Dorota Latour

Komisja w składzie: Lidia Duda, Aneta Kopacz, Ewa Szakalicka

PHANTOM ISLAND/ Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski/ Piotr Rosołowski, Elwira Niewiera

(NIE)PRZEMIJANIE/ Dorota Migas-Mazur/ Dorota Migas-Mazur

CHODŹ, POKAŻĘ CI ŚMIERĆ/ Ewa Podgórska/ Ewa Podgórska

ALLAN STARSKI/ Marcin Latałło/ Marcin Latałło

KUMOTRY/ Emilia Śniegowska/ Emilia Śniegowska

Komisja w składzie: Robert Kaczmarek, Anna Ferens, Arkadiusz Gołębiewski

CHYRÓW – SŁYNNA SZKOŁA JEZUITÓW/ vacat/ Andrzej Dworak

OLIMPIADA/ Rafał Mierzejewski/ Rafał Mierzejewski

ALEKSANDER MIRZA SULKIEWICZ I PIŁSUDSKI/ Stefan Chazbijewicz/ Stefan Chazbijewicz

WIELKANOCE/ Wojciech Walkiewicz/ Wojciech Walkiewicz

RYCERZ POTRZEBNY OD ZARAZ/ Grzegorz Szczepaniak/ Grzegorz Szczepaniak GŁÓD I TĘSKNOTA/ Wojciech Kłoczko/ Wojciech Kłoczko

21.05.2020