Lista wniosków z podziałem na komisje eksperckie. Sesja 3/2016

Przedstawiamy listę wniosków złożonych w sesji 3/2016 do Programu operacyjnego „Produkcja filmowa”, przydzielonych do poszczególnych komisji eksperckich.

Priorytet 1 i 2. „Stypendia scenariuszowe” i „Rozwój projektu”

Lp. / nr wniosku / tytuł / przewidywany reżyser / wnioskodawca

Fabuła – Joanna Kos-Krauze

  1. 17670 / Pielgrzymka do Frane Selaka / Krzysztof Kaczmarek / Poland Studio
  2. 17565 / Las / Maciej Patronik / Metro Films Sp. z o.o.
  3. 17689 / Ustawka / Krzysztof Komander / MD4 Sp. z o.o.
  4. 17653 / Sorry, Polsko / Kuba Czekaj / Magnet Man Film Sp. z o.o.
  5. 17597 / Poza horyzont / Agnieszka Trzos / Akili Film Production Sp. z o.o.
  6. 17674 / Cicho i spokojnie / Justyna Tafel / Centrala Distribution Sp. z o.o.
  7. 17590 / Stu wesołych samobójców / Agnieszka Zwiefka / Chilli Productions Sp. z o.o.
  8. 17586 / Głupcy / Tomasz Wasilewski / Extreme Emotions S.C.
  9. 17652 / The Milky Way / vacat / Scorpio Sp. z o.o.
  10. 17558 / Pilecki. Ochotnik do piekła / vacat / Zangaro Studio Sp. z o.o. sp. k.
  11. 17668 / Wakacje życia / Piotr Trzaskalski / Gabriela Płażewska
  12. 17635 / Cello / vacat / Maciej Rogala
  13. 17666 / Nic / Hanna Bielska / Hanna Bielska, Dawid Bieńkowski
  14. 17600 / Ostatnia piosenka / Piotr Domalewski / Piotr Domalewski
  15. 17552 / Trzecia śmierć mojego ojca / vacat / Barbara Chybalska-Cichoń
  16. 17605 / Zabiję Cię / Szymon Gonera / Szymon Gonera
  17. 17506 / Naczelnik / vacat / Artur Borowiecki
  18. 17546 / Basia / Borys Lankosz / Ewa Winnicka, Piotr Piwowarczyk
  19. 17504 / Restauracja / vacat / Mikołaj Łoziński
  20. 17503 / Póki my idziemy / Waldemar Krzystek / Piotr Wojciechowski
  21. 17030 / Na krawędzi – Jedna sekunda, pięć minut, całe życie / Magdalena Łazarkiewicz / Katarzyna Terechowicz, Magdalena Łazarkiewicz, Ewa Błaszczyk

Fabuła – Jarosław Sokół

  1. 17545 / Dom nad morzem / Iwona Siekierzyńska / Arkadia Film Sp. z o.o.
  2. 17646 / Jesus.pl / Wojciech Klimala / Kosmos Production Sp. z o.o.
  3. 17591 / Perkalowy Dybuk / Maxim Neafit Bujnicki / Projekcja Identyfikacja Paweł Jóźwiak – Rodan
  4. 17567 / Gwiazda / Radosław Piwowarski / WFDiF
  5. 17515 / Agentka / vacat / Aromer Production Sp. z o.o.
  6. 17607 / Król ucieczek / Maciej Pieprzyca / Re Studio Renata Czarnkowska-Listoś
  7. 17572 / Uznam / Maciej Kowalewski / WFDiF
  8. 17659 / Typhoon / Paweł Tarasiewicz / Amondo Films
  9. 17685 / Sara / Jan Komasa / Kosmonaut
  10. 17615 / Żeby było normalnie / Grzegorz Dębowski / Grzegorz Dębowski
  11. 17525 / Dziewczyna z blizną / Jan Hryniak / Izabela Szolc, Piotr Wojewódzki
  12. 17553 / Łódka przy hiszpańskich schodach / Maciej Wojtyszko / Feliks Forbert-Kaniewski, Katarzyna Grela 
  13. 17540 / Draga / vacat / Małgorzata Czuma
  14. 17526 / Złote jarzmo / vacat / Marian Piotr Rawinis
  15. 17619 / Widok z dachu / Robert Gliński / Sławomir Rogowski, Paweł Mossakowski
  16. 17132 / Nuna / Tomasz Stankiewicz / Monika Kowaleczko-Szumowska

Fabuła – Wojciech Tomczyk

  1. 17557 / Iluzja / Marta Minorowicz / Alter Ego Pictures Sp. z o.o.
  2. 17609 / Smak Mango / Kinga Dębska / Last Moment Production Sp. z o.o.
  3. 17547 / Postypie / vacat / Metro Films Sp. z o.o.
  4. 17594 / Trismus albo szczękościsk / Mirosław Gronowski / Akson Studio Sp. z o.o.
  5. 17687 / Noise / Marcin Koszałka / MD4 Sp. z o.o.
  6. 17637 / B-boy. Historia Cetowego / Andrzej Mańkowski / HOP! MEDIA Beata Hrycyk-Mańkowska
  7. 17554 / Zbaw mnie od złego / vacat / Agencja Reklamowa Koma 2 Michał Szymanowicz
  8. 17642 / Spotkamy się za 7 lat – Are You There? / Wiktoria Szymańska / Luna W
  9. 16976 / Anatomia / Aleksandra Jankowska / Kometa Films 
  10. 17722 / Silny / vacat / Jakub Maj
  11. 17717 / Wiatr / vacat / Małgorzata Jurczak
  12. 17718 / Anima / Tomasz Śliwiński / Tomasz Śliwiński, Magda Hueckel
  13. 17616 / 4 najstarsze drinki świata / Krzysztof Komander / Kinga Krzemińska
  14. 17631 / Nie ma jak w domu / vacat / Artur Kwiecień
  15. 17602 / Kruk / Jędrzej Bączyk / Jędrzej Bączyk
  16. 17613 / Gombro / vacat / Janusz Margański
  17. 17566 / Niech się Polska przyśni tobie / vacat / Maria Dłużewska, Mateusz Mroz
  18. 17735 / Finis Poloniae / Bartosz Paduch / Bartosz Paduch
  19. 17724 / Echo / Magdalena Pięta-Stritzke / Magdalena Pięta-Stritzke, Marzena Matuszak
  20. 17224 / Cudne życie / Jacek Cichowski / Jacek Cichowski, Piotr Nesterowicz 
  21. 16981 / Piast i Popiel / vacat / Maciej Szelachowski, Wojciech Szelachowski

Dokument – Andrzej Gajewski

  1. 17632 / SAT OKH / Jarosław Banaszek / Studio Żuk Ewa Żukowska
  2. 17677 / Bezgranicze / Kacper Lisowski / Centrala Distribution Sp. z o.o.
  3. 17529 / Śpiewam życie / Marek Tomasz Pawłowski / Zoyda Art Production
  4. 17510 / Kazimierz Nowak. Historia pewnego szaleństwa / Paweł Nazaruk / Dog Film Studio Filmowe Paweł Nazaruk
  5. 17570 / War Watchers / Vita Maria Drygas/ Drygas Production
  6. 17650 / Odyseja_2017 / Paweł Ziemilski / Fundacja Warszawskie Centrum Filmowe
  7. 17645 / Blizny pod skórą / Adam Palenta / Adam Palenta
  8. 17505 / Gwiazda Polski / Zbigniew Wacław Kowalewski / Zbigniew Wacław Kowalewski
  9. 17502 / Inni / Maciej Adamek / Maciej Adamek
  10. 17259 / Absolwent / Adrian Apanel / Adrian Apanel 

Dokument – Paweł Woldan

  1. 17606 / Znaki / Wojciech Klimasa / Kosmos Production Sp. z o.o.
  2. 17530 / The Future of Forever – Ucieczka do wieczności / Ana Brzezińska / Unlimited Film Operations Sp. z o.o.
  3. 17519 / Life 3.0 / Piotr Złotorowicz / ZK STUDIO Sp. z o.o.
  4. 17564 / Warszawskie syreny / Miron Wojdyło / Maj Film Produkcja Filmowa Jakub Maj
  5. 17694 / Zbigniew Herbert – poezja przeciw chaosowi / Piotr Weychert / Media Kontakt
  6. 17655 / Wielki ptak o barwach tęczy / Andrzej Czulda / Wytwórnia Filmów Oświatowych Sp. z o.o.
  7. 17579 / Polin / Paweł Pitera / FDR Studio
  8. 17732 / 7 cudów / Bartłomiej Żmuda / Bartłomiej Żmuda
  9. 17634 / Musimy porozmawiać / Jędrzej Michalak / Jędrzej Michalak
  10. 17698 / Jan Paweł II i solidarność / Mirosław Chojecki / Mirosław Chojecki
  11. 17712 / Ostatni człowiek na ziemi / Grzegorz Pacek / Anna Baumgart

Animacja – Piotr Dumała

  1. 17629 / W cieniu / Barbara Szewczyk / Before My Eyes Sp. z o.o
  2. 17676 / Zuza malowana / Katarzyna Wilk, Michał Socha, vacat / Centrala Distribution Sp. z o.o.
  3. 17715 / Niby tu – niby tam / Alicja Witkowska / Alicja Witkowska
  4. 17611 / Zielony i Nikt / Wioletta Sowa / Wioletta Sowa, Ewelina Gordziejuk

Animacja – Wojciech Wawszczyk

  1. 17568 / Sara i Strach / Tessa Moult-Milewska / Tessa Moult-Milewska
  2. 17719 / Diabelski młyn / Aniela Lubieniecka / POP-TV
  3. 17693 / Miasteczko Mamoko / vacat / Pigeon Group Sp. z o.o.
  4. 17556 / Od zwierzaków dla dzieciaków / Daria Kopiec / WiernikPro

Produkcja i rozwój projektu: pełnometrażowe filmy fabularne i animowane dla młodego widza lub widowni familijnej – Maciej Wojtyszko

  1. 17188 / (A)live! aka First Times / Jarosław Szoda, Bolesław Pawica / Fabryka Spółka Realizatorów Filmowych i Telewizyjnych Sp. z o.o. 
  2. 17080 / Zielony wędrowiec / Jarosław Kilian / Paris+Hendzel Co.
  3. 17079 / Ryjówka przeznaczenia / Marcin Wasilewski / Ego Film
  4. 17153 / Powrót strażnika legend / Tomasz Niedźwiedź, Waldemar Mordarski / Badi Badi Sp. j. 
  5. 17532 / Uwaga chłopiec / Agnieszka Maskovic / WFDiF
  6. 17617 / Julka / vacat / Zielono Mi Iwona Harris
  7. 17518 / Supełek / Izabela Szylko / Studio O’Rety Izabela Szylko
  8. 17507 / Detektyw Bastek na tropie kościotrupa / vacat / BeGood Films Sp. z o.o.
  9. 17604 / Wakacyjna Przygoda / Konrad Szołajski / ZK Studio Sp. z o.o.
  10. 17714 / Tajemnica jaskini króla / Sebastian Konrad / Pracownia Filmowa Sp. z o.o.
  11. 17657 / Antidotum / Paweł Tarasiewicz / Fundacja Amando Films
  12. 17068 / Rock’n’Roll Eddie / Tomasz Szafrański / Dogoda Media Sp. z o.o.
  13. 17569 / Miś Uszatek / Grzegorz Jonkajtys / TFP Sp. z o.o.
  14. 17612 / Bik i Bak / Paweł Dębski / Fumi Studio Sp. z o.o.
  15. 17621 / Squeek / Łukasz Kacprowicz, Marcin Wasilewski / GS Animation Sp. z o.o. Grupa Smacznego sp.k.
  16. 17576 / Miasto owadów / Grzegorz Koncewicz / Filmograf Sp. z o.o.

Priorytet 3. „Produkcja filmów fabularnych”

Fabuła – Ryszard Bugajski

  1. 17068 / Czarny mercedes / Janusz Majewski / WFDiF 
  2. 17170 / Ufność / Dariusz Gajewski / Takfilm sp. z o.o. 
  3. 17593 / Jak pies z kotem / Janusz Kondratiuk / Akson Studio Sp.z o.o.
  4. 17643 / Eter / Krzysztof Zanussi / Studio Filmowe “Tor”
  5. 17508 / Dziennik z wycieczki do Budapesztu / Rafał Kapeliński / Domino Film Sp. z o.o.

Fabuła – Mariusz Grzegorzek

  1. 17033 / Droga do Kepcha / Wiesław Saniewski / Saco Films ltd. Sp. z o.o.
  2. 17541 / Piecyk / Grzegorz Zariczny / Before My Eyes Sp.z o.o.
  3. 17649 / Przysięga Ireny / Jan Komasa / K K Selekt
  4. 17548 / W Pana wieku to normalne / Paweł Wendorff / Anima-Pol Sp. z o.o.
  5. 17710 / Wszystkie zwierzęta, które są z tobą / Anna Wieczur-Bluszcz / Fundacja Sztuki Orbis Pictus
  6. 17628 / Zwał / Krzysztof Pulkowski / Mentor Sp. z o.o.

Fabuła – Jan Jakub Kolski

  1. 16400 / Żelazny most / Monika Jordan-Młodzianowska / V-Film Sp. z o.o.
  2. 17711 / Koński ogon / Justyna Łuczaj-Salej / Studio Filmowe „Indeks”
  3. 17575 / Bailout Folks / Marek Lechki / Telemark Sp. z o.o
  4. 17651 / Krzysztof. Miłość wojnie wyrwana / Greg Zgliński / Scorpio Sp. z o.o.
  5. 17588 / Pula to raj / Nenad Mikovic / Nenad Mikovic Flatfish Films
  6. 17695 / Totem / Jakub Harańczyk / Lightcraft Advertising Sp. z o.o.
  7. 17656 / Urodziny / Igor Mołodecki / WFDiF
  8. 17684 / Volterra / Jacek Borcuch / No Sugar Films Sp. z o.o.

Fabuła – Alessandro Leone

  1. 17592 / Pięć przygód / Andrzej Saramonowicz / San Graal Sp. z o.o.
  2. 17702 / Zabawa, zabawa / Kinga Dębska / Studio filmowe „Kalejdoskop”
  3. 17658 / Po prostu przyjaźń / Filip Zylber / Agora SA
  4. 17589 / Kajtek Czarodziej / Magdalena Łazarkiewicz / Mediabrigade Banaszkiewicz i Kurek Sp. j.
  5. 17697 / Veles Veles / Michał Otłowski / Lightcraft Advertising Sp. z o.o.

Fabuła – Wojciech Nowak

  1. 17648 / Akt urodzenia / Agnieszka Glińska / Dione Film Sp. z o.o.
  2. 17662 / Exterminator / Michał Rogalski / Aurum Film Bodzak Hickinbotham Sp. j.
  3. 17628 / Miłość / Dariusz Jabłoński / Apple Film Production

Fabuła – Magdalena Piekorz 

  1. 17131 / Grom / Krzysztof Łukaszewicz / WFDiF
  2. 17664 / Burza przed ciszą / Marcin Bortkiewicz / „PS FILM” Sebastian Petryk
  3. 17591 / Po lepszej stronie świata / Rafael Lewandowski / Metro Films Sp.z o.o.
  4. 17601 / Widokówki / Arkadiusz Jakubik / Profil Film Jacek Rzehak
  5. 17639 / Find Friends / Piotr Trzaskalski / Cinergy Films Sp. z o.o.
  6. 17709 / Mydło / Małgorzata Imielska / Naima Film Sp. z o.o.

Fabuła – koprodukcje międzynarodowe mniejszościowe – Andrzej Jakimowski

  1. 17641 / Pies / Florin Serban / Harine Films sp. z o.o.
  2. 17543 / Cud / Egle Vertelyte / Studio Produkcyjne Orka Sp. z o.o.
  3. 17691 / Garden Store: Family friend / Jan Hrebejk / MD4 Sp. z o.o.
  4. 17705 / Kiedy padają drzewa / Marysia Nikitiuk / Message Film Sp. z o.o.
  5. 17699 / Szron / Sharunas Bartas / Donten & Lacroix Films
  6. 17582 / Cukrowy chłopczyk / Igor Ivanov / ANIMA-POL sp. z o.o.
  7. 17707 / People I’m Not / Francesco Rizzi / Big Wave Artcore
  8. 17622 / AA / Jack Faber / Extreme Emotions SC
  9. 17700 / I odpuść nam nasze długi / Antonio Morabito / Agresywna Banda
  10. 17623 / La Barracuda / Julia Halperin, Jason Cortlund / Madants Sp. z o.o.

Priorytet 4. „Produkcja filmów dokumentalnych”

Dokument – Jacek Bławut

  1. 17185 / Teatr przy głównej ulicy / Dawid Szurmiej / Studio Agart Dawid Szurmiej
  2. 17190 / Mail do Gebirtiga / Uwe i Gabriela von Seltmann / Stowarzyszenie Film Kraków 
  3. 17563 / Położna / Maria Stachurska / Square Film Studio Sp. z o.o.
  4. 17661 / 12 Gwiazd w intencji pokoju / Jarosław Minkowicz / New Wave Film Sp. z o.o.
  5. 17678 / Tony / Klaudiusz Chrostowski / Kijora Film Sp. zo.o.
  6. 17522 / SEMPER FIDELIS. Zawsze wierni / Petro Aleksowski / Amitall Agencja Filmowa Barbara Aleksowska
  7. 17524 / Misja / Monika Krupa / Trzyfilm Paweł Kwiatkowski
  8. 17618 / Pani na Korczewie / Sławomir Rogowski / Zielono Mi Iwona Harris
  9. 17638 / Podwójna krótka / Grzegorz Gościniak / Kalejdoskop sp. z o.o
  10. 17577 / Antybohater / Michał Kawecki / Wajda Studio sp. z o.o.
  11. 17587 / Po złoto / Ksawery Szczepanik / Darek Dikti Biuro Pomysłów

Dokument – Maria Dłużewska

  1. 16964 / Ossolińczycy – 200 lat historii / Krzysztof Kunert / Mediabrigade Banaszkiewicz i Kurek Sp. J. 
  2. 17523 / Stefan Sutkowski / Ryszard Maciej Nyczka / Agencja Artystyczna Nr 1 sp. z o.o.
  3. 17574 / Imperium / Karol Starnawski / Studio Filmowe Kadr
  4. 17620 / Matka i Syn / Andrzej Czarnecki / KF Studio sp. z o.o.
  5. 17640 / Mechanizmy pamięci / Andrzej Czarnecki / JODFILM Joanna Didik
  6. 17696 / Św. Faustyna – w blasku miłosierdzia / Piotr Weychert / Grupa Filmowa sp. z o.o.
  7. 17721 / Dwunasta siostra / Dagmara Drzazga / Karolina Szlama 24Media

Dokument – Anna Ferens

  1. 17183 / Ambasador pokoju / Wiesław Dąbrowski / Partus Wiesław Dąbrowski
  2. 17559 / Jazz na Kalatówkach / Robert Kaczmarek / Film Open Group Sp. z o.o.
  3. 17630 / Autobus z napisem Capitol / Henryk Dederko / Kolektyw Film Agata Golańska
  4. 17682 / Artists on Strike / Elena de Varda / Wojtek Films sp. z o.o.
  5. 17521 / Pamięć Śladów / Ignacy Szczepański / Studio Filmowe Kronika Polska Kronika Filmowa
  6. 17585 / Boskie / Barbara Białowąs / Braidmade Films sp. z o.o
  7. 17561 / Śladami Żeś-Artu / Maksim Shved, Łukasz Czajka / Square Film Studio Sp. z o.o.

Dokument – Marcel Łoziński

  1. 17517 / Transatlantyk / Agnieszka Elbanowska, Igor Chojna / Squere Film Studio Sp. zo.o.
  2. 17114 / Stachura totalny / Małgorzata Burzyńska-Keller / Fundacja Ochrony Dziedzictwa Kultury Żydów
  3. 17701 / Opowieści dziewczęce / Barbara Sieroslawski / Studio Filmowe Kalejdoskop Sp. z o.o.
  4. 17713 / Pan Jan i jego 40 dziewczyn / Jacob Dammas / Graniza Jacob Dammas
  5. 17544 / Potęga wyobraźni / Emmanuel Hamon / TouchFilms Aleksandra Wojtaszek
  6. 17647 / It’s my Earth, I decide! / Ewa Ewart / Scorpio sp. z o.o.
  7. 17703 / Świadek stulecia / Sławomir Grunberg / Apple Film Production sp. z o.o.
  8. 17683 / Krzesło reżysera / Sophie Delvallee / Entertain Pictures sp. z o.o.
  9. 17660 / Żabińscy. O ludziach i zwierzętach / Łukasz Czajka / Studio Besta sp. z o.o.
  10. 17560 / Siostry Chodakowskie a sprawa litewska / Ramune Kudzmanaite / Arkana sp. z o.o.
  11. 17679 / Budynek (Siedem zim w Edificio Cuba) / Aleksandra Maciuszek / Aleksandra Maciuszek New Plot Films

Dokument – Wojciech Staroń

  1. 17182 / O czym marzą kobiety w Tadżykistanie / Krystyna Krauze / Studio Filmowe Kronika Polska Kronika Filmowa
  2. 17663 / Dni przemiany / Tomasz Jurkiewicz / Studio Filmowe Kalejdoskop Sp. z o.o.
  3. 17527 / W stanie wolty / Monika Kotecka, Karolina Poryzała / Lava Films Sp. z o.o.
  4. 17542 / Studium chaosu / Tomasz Śliwiński / Fundacja Arton
  5. 17501 / Tam / Piotr Małecki / ShortDocs Media
  6. 17571 / Pociągi / Maciej Drygas / Drygas Production

          Dokument – Andrzej Wyrozębski

          Zgodnie z art. 12 obowiązującego Regulaminu pracy ekspertów dla Programu Operacyjnego „Produkcja filmowa” stała komisja ekspercka rozpoczyna pracę, gdy aplikują do niej co najmniej trzy projekty. Projekt zgłoszony do wyżej wymienionej komisji został skierowany do komisji eksperckiej drugiego wyboru, wskazanej we wniosku przez wnioskodawcę.

          Priorytet 5. „Produkcja filmów animowanych”

          Animacja – Tomasz Bagiński

          1. 17599 / Przeszkoda / Grzegorz Nowiński / Tomato
          2. 17603 / Kosmos / Anita Kwiatkowska-Naqvi / Horizon New Media Sp. z o.o.
          3. 17644 / Wiercimisie / Marzena Nehrebecka / Badi Badi Sp. j.

          Animacja – Andrzej Gosieniecki

          1. 17716 / Ole śpij słodko / Joanna Jasińska-Koronkiewicz / TV Studio Filmów Animowanych sp. z o.o
          2. 17598 / Wierszyki domowe sezon 2 /Robert Turło, Mikołaj Pilchowski / 2001 Marek Rudnicki Produkcja Filmowa
          3. 16279 / Wymyślanki Kacpra i Natalki / Piotr Furmankiewicz / Fumi Studio sp. z o.o.
          4. 17539 / Ostatnia wieczerza / Piotr Dumała / Fumi Studio Sp. z o.o.
          5. 17633 / Roz-poznanie / Przemysław Świda / Paris + Hendzel CO.
          6. 17671 / Łowy / Mateusz Jarmulski / Grzegorz Wacławek
          7. 17704 / Skafander Klingerta / Artur Wyrzykowski / Artcore Artur Wyrzykowski
          8. 17723 / Backstage.episodes / Marcin Wojciechowski / Fundacja Anima Art.
          9. 17734 / Twierdza / Sławomir Marek Zalewski / Media Design Teresa Zalewska
          10. 17690 / Nie taki krokodyl straszny / Grzegorz Koncewicz / Serafiński Studio Sp. z o.o.
          11. 17692 / Ala ma koty / Jacek Rokosz / Letko Sp. z o.o.
          12. 17624 / Portret Suzanne / Izabela Plucińska / Fundacja Las Sztuki

          Animacja – Witold Giersz 

          1. 17177 / Poemat heroikomiczny / Hanna Bożena Margolis / Serafiński Studio Graficzno-Filmowe
          2. 17610 / Eden / Katarzyna Melnyk / Fumi Studio sp. z o.o.
          3. 17673 / Lunatyk / Katarzyna Wilk / Animoon Sp. z o.o.
          4. 17627 / Bajka, której nie było / Katarzyna Gorządek / TOTO STUDIO Sp. z o.o.
          5. 17614 / Rodzina Treflików sezon 2 / Marek Skrobecki / Studio TREFL S.A.
          6. 17688 / Szmatkowe królestwo / Wojciech Wojtkowski, Piotr Morawski, Marek Serafiński / Serafiński Studio Graficzno-Filmowe
          7. 17730 / Pasterze / Łukasz Kacprowicz, Jaana Wahlforss / Łukasz Kacprowicz GS Animation sp. z o.o.
          08.09.2016