Lista wniosków z podziałem na komisje eksperckie; sesja 3/2020

Przedstawiamy listę wniosków złożonych w sesji 3/2020 do Programu Operacyjnego „Produkcja filmowa”, przydzielonych do poszczególnych komisji eksperckich.

PRIORYTET I: ROZWÓJ PROJEKTU

Film fabularny:

Komisja w składzie: Justyna Pawlak, Ewa Bukowska, Mariusz Włodarski (w zastępstwie Krzysztofa Sołka)

1. PUNKT ZWROTNY/ vacat/ Autograf Karol Wożbiński

2. SIEDEMDZIESIĄTE/ Piotrek Gołębiowski/ W Productions (Board Advisors Sp. z o.o.)

3. ZABIJAĆ SIEBIE/ Jarosław Banaszek/ Bongo Media Production sp. z o.o.

4. WESOŁE MELODIE/ Maciej Buchwald/ Akson Studio sp. z o.o.

5. SUPERBOHATERKA/ Ewa Pytka/ Python Studioss sp. z o.o.

6. NOCNE MOTYLE/ Marta Prus/ Extreme Emotions Bis Sp. z o.o.

7. HYNEK I BURZA/ Michał Sabliński/ Film Produkcja Sp. z o.o.

Komisja w składzie: Anna Wydra, Grzegorz Łoszewski, Monika Jordan-Młodzianowska

1. TO JA/ Joanna Kos-Krauze/ Dione Film Sp. z o.o.

2. USŁYSZ MNIE/ Iwo Konfeder/ Kijora Films sp. z o.o.

3. SYN/ Adam Guziński/ Opus Tv sp. z o.o.

4. PIES/ Ireneusz Grzyb/ Amondo Films

5. KANONIERKA/ Jacek Bromski/ Akson Studio sp. z o.o.

6. DORASTANIE/ Vacat/ Kino Polska TV S.A.

7. NA SKRAJU PUSZCZY/ Vacat/ RE Studio Sp. z o.o.

8. GOOD BOY/ Jan Komasa/ Skopia Film Sp. z o. o.

Komisja w składzie: Mariusz Łukomski, Krzysztof Rak, Anna Waśniewska-Gill

1. BORDERLINE/ Katarzyna Rosłaniec/ Mańana Sp. z o.o.

2. OJCIEC SAM W DOMU/ Mariusz Palej/ TFP Spółka z o.o.

3. SŁODKA DOUDOU/ Kinga Dębska/ Water Color Studio Sp. z o.o.

4. SIMONA KOSSAK/Adrian Panek/ Balapolis

5. DRUGA POŁOWA/ Alicja Albrecht-Mroziewicz/ K&K Selekt

6. BOJĘ SIĘ ŚWIETNIE/ Julia Górniewicz/ Koskino Sp. z o.o.

7. ŹRÓDŁO ŻYCIA/ Igor Brejdygant/ Maria Niklińska

8. MADAME/ Jacek Borcuch/ No Sugar Films Sp. z o.o.

9. DALEJ JAZDA/ Mariusz Kuczewski/ DreamLake Sp. z o.o.

10. REQUIEM DLA MIŁOŚCI/ Bodo Kox/ Fundacja im. Ferdynanda Magellana

11. SUKIENKA/ Tadeusz Łysiak/ Film Produkcja Sp. z o.o.

12. WIDZĘ CIĘ/ Daria Woszek/ Agresywna Banda Sp. z o. o.

Film animowany:

Komisja w składzie: Piotr Dumała, Alicja Błaszczyńska, Joanna Jasińska-Koronkiewicz

1. CHICHRASZEK/Marzena Nehrebecka/ Badi Badi Sp. z o.o. SP.K.

2. HISTORYJEK NA TROPIE SEZON 2/ Piotr Furmankiewicz/ Fumi Studio Sp. z o.o.

3. LAURA/ vacat/ LeLe Crossmedia Production Sp. z o. o.

Film dokumentalny:

Komisja w składzie: Anna Zamecka, Edyta Wróblewska, Kamil Skałkowski

1. FALE/ Klaudia Kęska/ Unlimited Film Operations Sp. z o.o.

2. OPOWIEŚĆ O DZIECIACH I PSACH/ vacat/ Touchfilms Aleksandra Wojtaszek

3. MAZURY. NIGDZIE/ Natalia Kobryń, Marta Twardowska / Water Color Studio Sp. z o.o.

Komisja w składzie: Lidia Duda, Aneta Kopacz, Ewa Szakalicka

1. CIAŁO DOSKONALE CZARNE/ Anna Waligórska/ No Prob Production House Maria Wachowiak-Czuchnowska

2. KRÓL MACIUŚ PIERWSZY/ Jaśmina Wójcik-Wróblewska/ Pinot Films s. c.

3. POLAŃSKI/ Marcin Borchardt/ ZPR Media S.A.

4. LABIRYNT/ Wojciech Kasperski/Wojciech Kasperski Studio

5. NIEZNANA MISJA HARLEYA/ Andrzej Miękus/ Filmikon Sp. z o.o.

Komisja w składzie: Robert Kaczmarek, Maria Dłużewska (w zastępstwie Anny Ferens), Arkadiusz Gołębiewski

1. ILLUSION 1907/ Maciej Odoliński/ Kod Digital Quest Krystyna Odolińska

2. PALEC BOŻY ANTONIEGO/ Paweł Woldan/ Monogram Studio Sp. z o.o.

PRIORYTET XI: STYPENDIA SCENARIUSZOWE

Film fabularny:

Komisja w składzie: Justyna Pawlak, Ewa Bukowska, Mariusz Włodarski (w zastępstwie Krzysztofa Sołka)

1. ODSIECZ WIEDEŃSKA/ vacat/ Magdalena Wleklik

2. BOSCO/ Piotr Sułkowki/ Piotr Sułkowki, Michał Oleszczyk

3. KAPITAN GUBAL/ vacat/ Walerian Domański

4. NOKTURN/ vacat/ Leszek Ciechoński

5. BESTIA SPOD DUBIENKI – KOŚCIUSZKO/ vacat/ Mariola Popińska

6. WYPADKI/ Michał Bielawski/ Michał Bielawski

Komisja w składzie: Anna Wydra, Grzegorz Łoszewski, Monika Jordan-Młodzianowska

1. BAGAŻ NIEPORĘCZNY/ vacat/ Malwina Grochowska

2. O WOLNOŚĆ – HISTORIA TADEUSZA KOŚCIUSZKI/ vacat/ Stanisław Józefowicz, Marek Nowak

3. MASSAŻYSTKA/ Agnieszka Glińska/ Agnieszka Zawadowska, Agnieszka Glińska

Komisja w składzie: Mariusz Łukomski, Krzysztof Rak, Anna Waśniewska-Gill

1. PROCES/ vacat/ Łukasz Dziedzic, Jacek Dubois

2. MIŁOŚĆ I PSY/ vacat/ Marta Nowkakowska

3. JASTRZĘBSKA GÓRA/ Maciej Wojtyszko/ Ewa Misiukiewicz

4. KOZAK/ vacat/ Michał Arabudzki, Wiesław Paluch

5. WYRÓB GLINOPODOBNY/ vacat/ Andrzej Michałowicz

6. URODA ŻYCIA ŻEROMSKI/ Stefan Chazbijewicz/ Stefan Chazbijewicz

7. FAUL/ Michał Węgrzyn/ Michał Węgrzyn

8. KAIN I KAIN/ Urszula Urbaniak/ Urszula Urbaniak

9. TEDDY B./ vacat/ Gabriela Płażewska

10. DZIECI / vacat/ Igor Olech

Film animowany:

Komisja w składzie: Piotr Dumała, Alicja Błaszczyńska, Joanna Jasińska-Koronkiewicz

1. GDZIEŚ W OCEANIE/ vacat/ Magdalena Durda

Film dokumentalny:

Komisja w składzie: Lidia Duda, Aneta Kopacz, Ewa Szakalicka

1. LITTLE  BIG LAKIS/ Wojciech J. Kukla/ Wojciech J. Kukla

2. GRUDZIEŃ NA ULICACH/ Grzegorz Paprzycki/ Grzegorz Paprzycki

3. KTO OSTATNI ZGASI ŚWIATŁO/ Małgorzata Burzyńska-Keller/ Małgorzata Burzyńska-Keller

Komisja w składzie: Robert Kaczmarek, Maria Dłużewska (w zastępstwie Anny Ferens), Arkadiusz Gołębiewski

1. ZOSTALI WE LWOWIE/ Andrzej Gajewski/ Andrzej Gajewski

2. POCZĄTEK/ Sławomir Szadkowski/ Sławomir Szadkowski

3. RESURECTIO. HISTORIA KURIERÓW Z SĄDECCZYZNY/ Renata Maria Próchniewicz/ Renata Maria Próchniewicz

4. POJEDNANIE/ Mirosława Sikorska/ Mirosława Sikorska

PRIORYTET II: PRODUKCJA FILMÓW FABULARNYCH

Komisja w składzie: Jan Komasa, Krzysztof Sołek (w zastępstwie Mariusza Włodarskiego), Piotr Zaremba

1. FIN DEL MUNDO?/ Piotr Dumała/ Mańana Sp. z o.o.

2. MATKA FOK/ Agnieszka Trzos/ Mamma Pictures Sp. z o.o.

3. LUBIEWO/ Paweł Maślona/ Akson Studio Sp. z o.o.

4. JA JUŻ DŁUŻEJ TAK NIE MOGĘ/ Youssef Ouarrak/ Dariusz Tokarz

Komisja w składzie:  Ilona Łepkowska, Katarzyna Rosłaniec, Krzysztof Łukaszewicz

1. KANDYDATKA/ Jan Kidawa-Błoński/ Monolith Films Sp. z o.o.

2. LANY PONIEDZIAŁEK/ Justyna Mytnik/ Lava Films Sp. z o.o.

3. MECHANIKA KWANTOWA/ Maciej Kowalewski/ Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

4. PANI OD POLSKIEGO/ Radosław Piwowarski/ Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Komisja w składzie: Jan A.P. Kaczmarek, Jacek Januszyk, Łukasz Adamski

1. LICZBA DOSKONAŁA/ Krzysztof Zanussi/ Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

2. NA DWA GŁOSY/ Piotr Trzaskalski/ Orphan Studio sp. z o.o.

3. TO NIE MÓJ FILM/ Maria Zbąska/ Hi Movies Hubert Koprowicz

4. AKEDA/ Jan Hryniak/ Apple Film Production

5. STRZĘPY/ Beata Dzianowicz/ Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

6. IDŹ POD PRĄD/ Wiesław Paluch/ SuperConic Sp. z o.o.

Komisja w składzie: Joanna Kos-Krauze, Anna Jadowska, Sławomir Fabicki

1. MUCHY/ Marcin Krzyształowicz/ Propeller Film Sp. z o.o.

2. POLOWANIE/ Paweł Chmielewski/ Filmikon Sp. z o.o.

3. MASZYNA GOLDBERGA/ Jarosław Sokół/ Tunka Films Sp. z o.o.

4. IMPRA X/ Xawery Żuławski/ TVN

5. HORYZONT/ Bodo Kox/ Naima Film Sp. z o.o.

6. SKARBEK/ Gisli Snear/ SYSIPHUS Sp. z o.o.

Priorytet III: PRODUKCJA FILMÓW DOKUMENTALNYCH

Komisja w składzie: Alicja Albrecht, Barbara Pawłowska, Wojciech Staroń (w zastępstwie Macieja Kubickiego)

1. ETIUDA NA SKRZYPCE I WIOLONCZELĘ/ Jacek Januszyk/ Cyklop Film Jacek Januszyk

2. STALOWE SERCE/ Andrzej Ślązak/ Inbornmedia sp. z o.o.

3. 7 RÓŻNYCH RZEŹB/ Anna Zakrzewska/ Kijora Film sp. z o.o.

4. ODCZYTYWANIE/ Wojciech Szumowski/ Fundacja Tygodnika Powszechnego

5. SIMONA/ Natalia Koryncka-Gruz/ Eureka Studio sp. z o. o.

6. TEATR PRZY GŁÓWNEJ ULICY/ Dawid Szurmiej/ Studio AGART Dawid Szurmiej

7. DZIELNIEŚMY STALI, CELNIE RZUCALI/ Maria Dłużewska/ Ateńska Sp. z.o.o.

8. OTCHŁAŃ CZASU/ Ewa Misiewicz/ Fama Films Ewa Misiewicz

Komisja w składzie: Hanna Polak, Marta Prus, Krzysztof Gierat

1. CHŁOPAKI/ Łukasz Machowski/Mirosław Mazurkiewicz Produkcja Filmowa

2. KONCERT BALKONOWY/ Diana Kadłubowska, Krzysztof Kadłubowski/ Studio Filmowe Plus Tv s.c. D. Kadłubowska, K. Kadłubowski

3. BECZKA ŚMIERCI/ Paweł Tarasiewicz/ Amondo Films

4. MOJA OZERNA/ Karina Będkowska/ Braidmade Films PL

5. KONIEC ŚWIATA NATALKI/ Anna Urbańczyk/ Stowarzyszenie Kraków Film Klaster

Komisja w składzie: Maciej Drygas, Monika Kotecka, Jolanta Dylewska

1. GORĄCZKA DŻUNGLI – WALKA O OSTATNIE TYGRYSY MALAJSKIE/ Paolo Volponi/ Fundacja ClearWing na rzecz Bioróżnorodności

2. PIANOFORTE/ Jakub Piątek/ Telemark Sp. z o.o.

3. PORTRET EUROPY/ Filip Jacobson/ FURIA FILM Karolina Galuba-Kowalska

4. HASZYSZOWY KSIĄŻĘ/  Rafał „Reyman” Głombiowski/ AgRafka Film Rafał Andrzej Głombiowski

5. LUTEK. LEGENDA BIESZCZADÓW/ Robert Żurakowski/ Mirosław Mazurkiewicz Produkcja Filmowa

Komisja w składzie: Paweł Woldan, Alina Czerniakowska, Cezary Grzesiuk

1. MISTERIUM NA 80 000/ Artur Piotrowski/ Artur Piotrowski Films

2. CZAS SMUTKU. SZTUKA W PRL 1982-1989 / Krzysztof Tchórzewski/ Kalejdoskop Film Sp. z o.o.

3. RONDELE – WIELKA ZAGADKA SPRZED 7000 LAT/ Krzysztof Paluszyński/ PFS PalFilmStudio Sp. z o.o.

4. DUSZA ZAKLĘTA W FORTEPIANIE/ Judyta Fibiger/ White Shark Studios Sp. z.o.o.

5. KAPITAN MYSZKOWSKI/ Maciej Dancewicz/ Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie”

6. PROMETEUSZ POLSKI. LECH KACZYŃSKI I GRUZJA/ Jerzy Lubach/ Picaresque Maciej Pawlicki

7. MIECZYSŁAW JAHODA – SZTUKMISTRZ Z KRAKOWA/ Wiktor Skrzynecki/ Grupa Filmowa Sp. z o.o

PRIORYTET IV: PRODUKCJA FILMÓW ANIMOWANYCH

Komisja w składzie: Jerzy Armata, Paulina Ziółkowska, Weronika Rajszys

1. MU i ZYKA/ Piotr Furmankiewicz/ FUMI Studio Sp. z o.o.

2. WIELKI ARCHITEKT/ Pawlina Carlucci Sforza/ Filmograf Sp. z.o.o.

3. WIERSZYKI DOMOWE sezon 3-4/ Szymon Adamski, Marta Chyła-Janicka/ 2001 Marek Rudnicki

4. AHA/ Paulina Jaklik/ Stowarzyszenie Kraków Film Klaster

5. BOBASKI I MIŚ 2/ Marek Skrobecki, Maja Garmulewicz/ Studio Trefl S.A.

Komisja w składzie: Wioletta Sowa, Joanna Ronikier, Bartłomiej Witulski

1. ZRANIONA ZIEMIA/ Hieronim Januszyk/ Cyklop Film Jacek Januszyk

2. SAFARI CLUB/ Zuzanna Szyszak/ Likaon Sp. z o.o.

3. TENISISTA/ Paweł Szarzyński/ MIZAR FILMS Natalia Łodygowska

4. INNEGO KOŃCA NIE BĘDZIE/ Piotr Milczarek/ FUMI Studio Sp. z o.o.

5. KOSMOGONIK/ Paweł Szarzyński/ Szarobiuro Productions

PRIORYTET VI: PRODUKCJA KOPRODUKCJI MNIEJSZOŚCIOWYCH

Komisja w składzie: Leszek Bodzak, Anna Różalska, Katarzyna Ślesicka

1. SIBIU 89/ Tudor Giurgiu/ Harine Films Sp. z o. o.

2. MY INVISIBLE DARLING/ Anton Bilżo/ Lala Film Sp. z o.o.

3. THE BRUTALIST/ Brady Corbet/ Madants Sp. z o.o.

4. PIAFF/ Ann Oren/ Before My Eyes Sp. z o. o.

5. APLAUZ/ Juraj Lehotsky/ Harine Films Sp. z o. o.

6. KLONDIKE/ Maryna Er Gorbach/ Impakt Film s. c.

7. TRZY TYGODNIE NA DNIE MORZA/ Martin Kuba/ Apple Film Production Sp. z o. o.

8. EL PARAISO/ Federico Breser/ Impakt Film s. c.

9. FLEAK/ Jens Moller/ Animoon Sp. z o. o.

10. MILK/ Maya Kenig/ Film Produkcja Sp. z o.o

11. DZIECI CHAOSU/ Agnes Pizzini, Julien Johan/ Vertigo Raphael Lewandowski

12. EKSPEDYCJA 49/ Alisa Kovalenko/ HAKA Tomasz Morawski

13. LAURA/ Fanny Ovesen/ F25 Sp. z o.o.

14. ROSA I DARA I ICH WIELKA LETNIA PRZYGODA/ Martin Duda/ Kosmonaut Sp. z o. o.

PRIORYTET IX: PRODUKCJA ORAZ ROZWÓJ PROJEKTÓW FILMÓW DLA MŁODEGO WIDZA LUB WIDOWNI FAMILIJNEJ (FABULARNE I ANIMOWANE PEŁNOMETRAŻOWE)

Komisja w składzie: Waldemar Szarek, Aleksandra Piotrowska, Małgorzata Domin

1. ŻYCIE ŚMIECI/ RUBBISH LIFE/ wakat/ Mfoka Paweł Krawczyk

2. DZIECI DOKTORA MOTYLA/ vacat/ ARIA FILM Ewa Konopko

3. FRANEK BŁYSKAWICA: OPERACJA WAŻKA/ Paweł Podolski/ Maj Film Produkcja Filmowa Jakub Maj

4. FANTAZYLUM/ Aleksander Pietrzak/ Mizar Films Natalia Łodygowska

5. SAMANTHA MCGREGOR/ Tomasz Dettloff/ V-FILM SP. Z O.O.

6. DZIADKU, WIEJEMY!/ Jan Hryniak/ FURIA FILM Karolina Galuba-Kowalska

7. ZA DUŻY NA BAJKI/ Kristoffer Rus/ Pokromski Studio

8. KWIATKOWIE I SKARBY INKÓW/ Ryszard Nyczka/ Anima-Pol sp. z o.o.

9. TAJEMNICA BAGNA/ Stanisław Kuźnik/ Digital Movies Wojciech Kabarowski

10. STRAŻNIK LEGEND/ Tomasz Niedźwiedź/ Badi Badi Sp. z o. o. Sp. k.

05.10.2020