Premiera filmu "Back to Your Arms"

Kadr z filmu

 

17 listopada w ramach programu Europejskiego Forum Filmowego „Scanorama” odbędzie się w Wilnie  premiera polsko-litewskiej koprodukcji „Back to Your Arms” („Powrócić w twe ramiona”) w reżyserii Kristijonasa Vildžiūnasa.

 

Film zostanie zaprezentowany w sekcji New Baltic Cinema – Lithuanian Feature Film Premieres. Film został wyprodukowany przez litewskie Studio Uljana Kim. Ze strony polskiej koproducentem filmu jest Studio Filmowe Tor, koproducentami obrazu są Krzysztof Zanussi i Janusz Wąchała. Autorem muzyki do filmu jest Antoni Komasa-Łazarkiewicz. Polscy współtwórcy filmu będą gośćmi premiery.

 

Jak można przeczytać na stronie Studia Filmowego TOR, akcja filmu rozgrywa się w 1961. Ojciec z córką usiłują się spotkać w Berlinie po czternastu latach zrządzonej przez los rozłąki. Ojciec mieszka na Litwie sowieckiej, córka żyje na emigracji w Stanach Zjednoczonych. Choć w Związku Sowieckim panuje właśnie „odwilż” i nie stanął jeszcze mur berliński, zimna wojna osiągnie już wkrótce swój punkt kulminacyjny. Gdy ojciec zjawia się w Berlinie, natychmiast zajmują się nim tajniacy z KGB. Próbują oni zwabić córkę na Wschód. Ta jednak jest pod wrażeniem panującego w mieście klimatu nieufności i boi się przekroczyć granice Berlina Zachodniego. Chcąc uchronić się nawzajem przed ewentualną zasadzką ze strony KGB, zarówno ojciec jak i córka są gotowi wyrzec się tak bardzo upragnionego spotkania.

 

„Back to Your Arms” jest koprodukcją polsko-litewską. Projekt otrzymał dofinansowanie Litewskiego Ministerstwa Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz funduszu EURIMAGES.

 

Oficjalna strona filmu (jęz. litewski): www.kaiapkabinsiutave.lt.


Informacja prasowa

17.11.2010