Locarno First Look 2016 - nabór zgłoszeń do 25 maja

First Look, sekcja works in progress 69. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Locarno, prezentująca projekty filmowe w fazie postprodukcji, będzie poświęcona polskiemu kinu.

Polskie filmy w fazie postprodukcji

Dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Fundacji Polskie Centrum Audiowizualne, od 5 do 7 polskich filmów w fazie postprodukcji znajdzie się w programie festiwalu w Locarno. Producenci wybranych projektów wezmą udział w festiwalu i zaprezentują swoje prace profesjonalistom z branży filmowej, co może im pomóc w ukończeniu i dystrybucji ich filmów. Podczas Dni Branżowych (Industry Days) filmy w postprodukcji będą pokazywane agentom sprzedaży, potencjalnym kupcom, programerom festiwali oraz przedstawicielom instytucji oferujących wsparcie finansowe z zakresie postprodukcji, biorącym udział w festiwalu.

Spotlight on Polish Cinema

Program First Look istnieje już 5 lat. W poprzednich latach sekcja była poświęcona takim krajom jak Izrael (2015), Brazylia (2014), Chile (2013), Meksyk (2012) i Kolumbia (2011). W 2016 r. First Look będzie poświęcony polskiemu kinu.

Nabór zgłoszeń do 25 maja 2016

Zgłoszenia filmów fabularnych oraz dokumentów w fazie postprodukcji o minimalnym czasie trwania 60 min., bez agenta sprzedaży prosimy wysyłać na adres: olga.domzala@pisf.pl. Festiwal w Locarno wybierze od 5 do 7 projektów na początku lipca, a pod koniec miesiąca program First Look zostanie ogłoszony oficjalnie. Polski Instytut Sztuki Filmowej będzie przyjmował zgłoszenia polskich projektów do sekcji works in progress do 25 maja 2016 r.

Jury i nagroda

Jury w składzie Cameron Bailey (dyrektor artystyczny MFF w Toronto), Bero Beyer (dyrektor MFF w Rotterdamie) oraz Wieland Speck (dyrektor sekcji Panorama na Berlinale) wręczy nagrodę First Look, której celem jest pomoc w ukończeniu filmu będącego w postprodukcji.

69. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Locarno odbędzie się w dniach 3-13 sierpnia 2016 r.

Szczegółowe informacje o sekcji First Look znajdują się na stronie festiwalu w Locarno. 

Oficjalna strona MFF w Locarno www.pardolive.ch.

Informacja prasowa

15.04.2016