Locarno Summer Academy - warsztaty dla filmowców i krytyków

66. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Locarno ( 7-17 sierpnia) towarzyszyć będą warsztaty dla twórców (12-17 sierpnia) oraz krytyków filmowych (7-17 sierpnia).

The Filmmakers Academy – zgłoszenia do 10 czerwca

Tegoroczna edycja warsztatów dla filmowców podczas MFF w Locarno poświęcona będzie realizacji pierwszego filmu pełnometrażowego. Do udziału w The Filmmakers Academy zostanie zaproszonych 25 osób z całego świata, które zostaną wyłonione ze zgłoszeń. Organizatorzy zapraszają do udziału twórców będących jeszcze przed realizacją pierwszego filmu, umiejących współpracować w zespole. Zajęcia poświęcone wszystkim etapom powstawania realizacji filmowej będą prowadzone w języku angielskim.

 

Życiorys, list intencyjny, listę dokonań (np. realizacje krótkometrażowe, teledyski) należy wysłać do organizatorów do 10 czerwca.

 

Więcej informacji: www.pardo.ch.

The Critics Academy – zgłoszenia do 3 czerwca

Podczas 66. edycji festiwalu w Locarno krytycy filmowi zarówno ze Szwajcarii jak i innych krajów będą mogli wziąć udział w The Critics Academy. Do udziału w tegorocznych warsztatach zaproszonych zostanie 8 osób. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach prowadzonych m.in. przez krytyków z portalu Indiewire jest nadesłanie do 3 czerwca m.in. listu intencyjnego, życiorysu oraz 4 tekstów w języku angielskim. W warsztatach mogą brać udział krytycy, którzy ukończyli maksimum 4 lata studiów i mają na swoim koncie publikacje w języku angielskim.

 

Więcej informacji: www.pardo.ch.

 

Marta Sikorska

10.04.2013