"Łodzią po Wiśle" już od 8 kwietnia

Łodzią po Wiśle - plakatFestiwal Filmów Studenckich z Łódzkiej Szkoły Filmowej „Łodzią po Wiśle” to prezentacja filmowych dokonań młodych twórców z ostatniego roku akademickiego PWSFTviT w Łodzi.

 

Podczas 9. edycji Festiwalu pokazane zostaną najciekawsze etiudy, które powstały na Wydziałach Reżyserii i Operatorskim oraz w Pracowni Animacji i Efektów Specjalnych. W sumie zaprezentowanych zostanie ponad 80 krótkometrażowych filmów fabularnych, dokumentalnych, etiud operatorskich oraz animacji, które złożą się na ponad 16 godzin projekcji. Wybrane do Konkursu z całej tegorocznej produkcji „Filmówki” etiudy oceni Jury w składzie: Andrzej Bart, Tomasz Raczek, Paweł Sala oraz Piotr Liskowski.

Jak zawsze organizatorzy zapraszają też na imprezy towarzyszące, m.in.: pokaz filmu „Sala samobójców” w reż. Jana Komasy (absolwenta PWSFTviT), konkurs na najlepszy trailer etiudy szkolnej, w którym zwycięzcę wyłoni festiwalowa publiczność; wystawa zdjęć studentów i wykładowców Katedry Fotografii PWSFTviT „Łódź poza pamięcią”, koncert studentów Wydziału Aktorskiego, retrospektywa najlepszych filmów studenckich Praskiej Szkoły Filmowej FAMU oraz VSMU z Bratysławy.
Pokazane będą też etiudy studentów drugiego roku Wydziału Reżyserii PWSFTviT, zrealizowane w ramach cyklu dokumentalnego „Łódź od świtu do zmierzchu” oraz sześć filmów, które są efektem współpracy młodych scenarzystów z Uniwersytetu w Lipsku oraz studentów Wydziału Reżyserii PWSFTviT, czyli projekt Ansichtssache 2.

Pokazy odbywać się będą w dwóch salach projekcyjnych Kina Kultura.

Wszystkie szczegóły: www.lodziapowisle.pl.

 

23.03.2011