„Łowcy miodu” na festiwalu w Bristolu

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej obraz Krystiana Matyska „Łowcy miodu” zakwalifikował się na festiwal Wildscreen w Bristolu.

Pierwszy międzynarodowy sukces filmu

Film „Łowcy miodu” został zakwalifikowany do konkursu na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Przyrodniczych Wildscreen w Bristolu w Wielkiej Brytanii. O nagrodę People and Nature Award będzie rywalizował z filmami z Indii, Wielkiej Brytanii i USA.  Festiwal w Bristolu jest jednym z najważniejszych wydarzeń poświęconych filmom przyrodniczym. Odbędzie się w dniach 10-14 października 2016 roku.

„Łowcy miodu”

Film „Łowcy miodu” w reżyserii Krystiana Matyska opowiada o odrodzeniu tradycyjnego bartnictwa, tajnikach miejskiego pszczelarstwa oraz fascynującym życiu pszczół. Tajniki zawodu bartnika pragnie poznać Magdalena Popławska, która interesuje się zdrowym stylem życia oraz ekologią. Wspólnie z aktorką twórcy filmu wyruszają w podróż do Augustowa, Baszkirii oraz Nepalu. Tam bohaterka dokumentu uczy się bartnictwa, poznaje niezwykłe relacje pomiędzy pszczołami i ludźmi. Natomiast razem z Kamilem Bajem, pszczelarzem miejskim, autorzy dokumentu zwiedzają pasieki na dachach warszawskich budynków oraz jadą do Francji, gdzie oglądają paryskie ule zainstalowane na dachu katedry Notre Dame.

Film współfinansowany przez PISF

Film jest koprodukcją polsko-francusko-ukraińską, współfinansowaną przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej, MEDIA oraz crowdfunding na platformie Polakpotrafi.pl. Producentem filmu jest Arkana Studio i Dorota Roszkowska, koproducentami są ARTE G.E.I.E., Telewizja Polska S.A, ORKA Sp. z o.o., MX35 Wajda Szlenkier Litwin.

Film wszedł na ekrany polskich kin 22 kwietnia. Dystrybutorem „Łowców miodu” jest firma Mayfly.

Pełna lista nominowanych filmów znajduje się na stronie: www.wildscreen.org/panda-awards/2016-wildscreen-panda-award-nominations.

Na podstawie informacji prasowej 

01.07.2016