Łukasz Targosz z szansą na nominację do Oscara

Łukasz Targosz – polski kompozytor muzyki filmowej, znalazł się w gronie kompozytorów z całego świata ubiegających się o nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej Oscar w kategorii najlepsza oryginalna muzyka filmowa.

Muzyka do „Magicznej zimy Muminków” z szansą na nominację do Oscara

Autorem muzyki do filmu animowanego „Magiczna Zima Muminków” w reżyserii Iry Carpelan i Jakuba Wrońskiego jest Łukasz Targosz. Współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej animacja wejdzie na ekrany polskich kin 22 grudnia.

Łukasz Targosz

Łukasz Targosz jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Swoją karierę rozpoczął jako gitarzysta studyjny. Po dziesięciu latach pracy na scenie i w studiu, rozpoczął współpracę z jedną z największych stacji telewizyjnych w Polsce – TVN, gdzie zadebiutował jako kompozytor. Jest autorem muzyki do ponad 40 projektów filmowych (m.in.: „Listy do M.”, „Planeta Singli”, „Kamienie na szaniec”, „Pitbull. Nowe porządki”). Muzykę  do filmu „Magiczna zima Muminków” skomponowaną przez Łukasza Targosza wykonała City of Prague  Philharmonic Orchestra. „Magiczna Zima Muminków” jest pierwszym pełnometrażowym filmem animowanym na koncie kompozytora.

„Magiczna zima Muminków”

„Magiczna zima Muminków” to koprodukcja fińsko-polska. Za produkcję ze strony polskiej odpowiada warszawskie studio Animoon. Autorami scenariusza, opartego na książkach Tove Jansson, są Małgorzata Więckowicz-Żyła, Piotr Szczepanowicz i Ira Carpelan. Film opiera się na wykorzystaniu materiałów z serii oraz filmów lalkowych wyprodukowanych przez Film Polski oraz Jupiter Film w latach 80.

3 szanse na nominacje do Oscara

„Magiczna zima Muminków” ma szanse na aż trzy nominacje oscarowe – w kategoriach najlepszy film animowany, muzyka oryginalna oraz najlepsza piosenka dla Andrei Eklund za piosenkę „Tęsknota za latem”.

Więcej na temat filmu można znaleźć na jego stronie: http://muminkifilm.pl/.

Źródło: informacja prasowa AM.


20.12.2017