Małgorzata Szumowska zaproszona do "Together Now"

Małgorzata Szumowska została zaproszona do prestiżowego filmowego projektu „Together Now”. W realizacji produkcji wezmą udział reżyserki i aktorki z całego świata.

Polska reżyserka zaproszona do prestiżowego międzynarodowego projektu filmowego

Małgorzata Szumowska jest jedyną polską artystką, która weźmie udział w projekcie „Together Now”, zainicjowanego przez „We Do It Together” – organizację non-profit, której celem jest wsparcie i promocja filmów realizowanych przez kobiety. W ramach projektu powstanie pełnometrażowy film fabularny, który będzie się składał z siedmiu nowel.

Oprócz Małgorzaty Szumowskiej swoje filmy zrealizują również Robin Wright, Catherine Hardwicke, Katia Lund („All the Invisible Children”), Patricia Riggen („The 33”), Haifaa Al Mansour („Wadjda”) oraz Melina Matsoukas („Beyonce’s Formation”). W nowelach zagrają m.in. Freida Pinto i Juliette Binoche. Film zostanie wyprodukowany przez Carol Polakoff, Shelby Stone i Chiarę Tilesi.

Małgorzata Szumowska

Małgorzata Szumowska jest reżyserką i scenarzystką cenionych i nagradzanych na całym świecie filmów fabularnych i dokumentalnych m.in. „Body/Ciało” (Srebrny Niedźwiedź dla Najlepszego Reżysera na Berlinale), „W imię…” (Nagroda Teddy na Berlinale), „Sponsoring” i „33 sceny z życia” (Nagroda Specjalna jury na MFF w Locarno). Otrzymała również nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Najlepszy Europejski Reżyser za film „Body/Ciało”. 

Źródło informacji: The Hollywood Reporter.

20.05.2016