Maciej Zieliński nagrodzony w Los Angeles!

W minioną sobotę, Maciej Zieliński, otrzymał nagrodę za najlepszą muzykę do filmu „Alaska Is a Drag” podczas gali rozdania nagród NewFilmmakers w Los Angeles.

Polak autorem najlepszej muzyki do filmu „Alaska Is a Drag”

Celem wydarzenia NewFilmmakers w Los Angeles jest uhonorowanie utalentowanych twórców filmów niezależnych z całego świata. Nagrody przyznawane są w 16 kategoriach. Polski kompozytor zwyciężył w kategorii najlepsza muzyka (Best Score). Film „Alaska Is a Drag” otrzymała również nagrodę dla najlepszego filmu. 

Warto przypomnieć, że w 2015 roku projekt filmu „Alaska Is a Drag”, który wtedy znajdował się w ostatniej fazie postprodukcji, został doceniony podczas 5. edycji branżowych spotkań koprodukcyjnych US in Progress na American Film Festival we Wrocławiu. Nagrodą było właśnie m.in. skomponowanie muzyki przez Macieja Zielińskiego w Studiu Soundflower w Warszawie.

Kolejny sukces polskiego kompozytora

To nie koniec międzynarodowych sukcesów Macieja Zielińskiego. Już niedługo na festiwalu Tribeca w Nowym Jorku w konkursie głównym (US Narrative Competition) zostanie pokazany film „Initials SG” z muzyką polskiego kompozytora. Obraz jest libańsko-amerykańsko-argentyńską koprodukcją.

Maciej Zieliński

Maciej Zieliński jest polskim kompozytorem, autorem muzyki do wielu popularnych polskich filmów i seriali (m.in. „Nigdy w życiu”, „Kryminalni”).  W 2016 i 2017 roku kompozytor otrzymał nominacje do Polskiej Nagrody Filmowej „Orły” w kategorii „Najlepsza Muzyka” za muzykę do filmów „Fotograf” w reż. Waldemara Krzystka i „Sługi Boże” w reż. Mariusza Gawrysia. W 2017 roku odbyła się premiera amerykańskiego thrillera „Desolation”. W trakcie nagrywania muzyki do filmu Maciej Zieliński dla nadania odpowiedniej atmosfery posłużył się brzmieniem wyjątkowego instrumentu o nazwie Yaybahar. Sesję nagraniową można znaleźć na stronie kompozytora.

Macieja Zielińskiego reprezentuje Match&Spark.


08.04.2019