"Magma" nagrodzona w Palm Springs

Współfinansowana przez PISF etiuda szkolna „Magma” Pawła Maślony (WRiTv UŚ) otrzymała nagrodę dla najlepszego fabularnego filmu studenckiego o czasie trwania powyżej 15 minut podczas 19. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Palm Springs.

 

Polski film nagrodziło jury w składzie: Sydney Netter (założyciel SND Films), Missi Pyle (aktorka) oraz Betsy Sharkey (krytyk filmowy, Los Angeles Times). „Magma” Pawła Maślony to opowieść o Januszu (w tej roli Łukasz Simlat) – sprzedawcy w sklepie meblowym. Któregoś razu przypadkowo bohater filmu rozrywa poduszkę – to pierwszy „wypadek” w firmie od dłuższego czasu. Wygląda na to, że Janusz bardzo się tym zdenerwował. A może to coś innego nie daje mu spokoju?

Film zrealizowany na WRiTv Uniwersytetu Śląskiego

Etiuda studencka „Magma” została zrealizowana na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Autorami scenariusza do filmu są Paweł Maślona i Maciej Mądracki, autorem zdjęć jest Cezary Stolecki. Muzykę do filmu napisał Igor Kłaczyński. Opiekunem artystycznym „Magmy” był Leszek Wosiewicz. Na festiwalach filmowych film reprezentowany jest przez Krakowską Fundację Filmową.

19. Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych w Palm Springs

Podczas tegorocznej edycji festiwalu w programie znalazło się 330 filmów, wybranych spośród ponad 3000 zgłoszeń. Podczas imprezy w Palm Springs odbyło się 70 światowych premier, zaprezentowano filmy z 49 krajów świata.

 

Więcej o „Magmie”: www.writv.us.edu.pl/kategoria/magma oraz www.facebook.com/magmafilm.

 

Marta Sikorska

24.06.2013