Majowe wykłady Akademii Polskiego Filmu

7, 8 i 9 maja 2012 w Łodzi, Kielcach, Krakowie i Warszawie, odbędą się kolejne wykłady i projekcje polskich filmów w ramach Akademii Polskiego Filmu, która jest inicjatywą PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

7.05.2012 – „Kanał” i „Eroica” w Łodzi

Najbliższe zajęcia Akademii Polskiego Filmu w Łodzi będą poświęcone filmom: „Kanał” (1956) w reżyserii Andrzeja Wajdy i „Eroica” (1957) w reżyserii Andrzeja Munka. Po projekcjach filmów wykład na ich temat poprowadzi dr Natasza Korczarowska. Zajęcia rozpoczną się o godz. 17.00 w kinie Polonia. Koszt karnetu na jeden semestr zajęć to 120 zł (dla osób kontynuujących uczestnictwo w projekcie 100 zł). Bilety na pojedyncze zajęcia kosztują 20 zł.

8.05.2012 – „Jańcio Wodnik” i „Przypadek Pekosińskiego” w Kielcach

W ramach kolejnych zajęć Akademii Polskiego Filmu w Kielcach we wtorek 24 kwietnia, zostaną pokazane filmy: „Jańcio Wodnik” (1993) w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego i „Przypadek Pekosińskiego” (1993) w reżyserii Grzegorza Królikiewicza. Po projekcji filmów wykład na ich temat poprowadzi prof. Marta Meducka. Zajęcia rozpoczną się o godz. 17.00 w kinie WDK. Zajęcia dla studentów są bezpłatne.

9.05.2012 – „Ręce do góry” i „Żywot Mateusza” w Krakowie i Warszawie

Na kolejnych zajęciach w kwietniu, w ramach Akademii Polskiego Filmu w Krakowie i w Warszawie, będzie można zobaczyć filmy „Ręce do góry” (1967) w reżyserii Jerzego Skolimowskiego i „Żywot Mateusza” (1967) w reżyserii Witolda Leszczyńskiego. Po projekcji filmu wykład w Warszawie wygłosi prof. Andrzej Werner. Zajęcia rozpoczną się o godz. 17.00 w kinie Kultura. Krakowski wykład poprowadzi dr Marta Raczek. Zajęcia rozpoczną się o godz. 15.30 w budynku A na Kampusie Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego. Wstęp na wykłady jest wolny.

Organizatorami zajęć w Warszawie i Łodzi są: PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej i Stowarzyszenie Filmowców Polskich, w Kielcach Wojewódzki Dom Kultury a w Krakowie Krakowska Akademia im. A. Frycza Modrzewskiego. Partnerem Akademii jest Filmoteka Narodowa.

W październiku 2012 Akademia Polskiego Filmu zacznie działać również we Wrocławiu.

Akademia Polskiego Filmu powstała z inicjatywy i środków PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Więcej informacji na stronie Akademii: www.akademiapolskiegofilmu.pl.

06.05.2012