„Mała zagłada” i „Portret Suzanne” w Indiach

Współfinansowane przez PISF film dokumentalny „Mała zagłada” Natalii Korynckiej-Gruz i animacja „Portret Suzanne” Izabelli Plucińskiej zakwalifikowały się do konkursu międzynarodowego na Festiwalu Filmowym w Bombaju.

„Mała zagłada”

Film Natalii Korynckiej-Gruz łączy zdjęcia dokumentalne z animacją. Produkcja została oparta na głośnej książce Anny Janko pt. „Mała zagłada”, nagrodzonej w 2016 roku m.in. Warszawską Nagrodą Literacką i Nagrodą Gryfia.

Film porusza temat pamięci i okrucieństwa zadawanego nie tylko ludziom, ale i zwierzętom. Stawia pytania czy akceptując makabrę wojny, w dzisiejszych czasach powstrzymamy się od zadawania cierpienia zwierzętom, szczególnie, kiedy dzieje się to w ukryciu w rzeźniach?

Producentem „Małej zagłady” jest Eureka Studio, koproducentami są: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Narodowe Centrum Kultury, Telewizja Polska S.A., Letko.

Film został ostatnio wyróżniony Humanitarian Award w międzynarodowym konkursie Accolade Global Film Competition w kategorii filmu prezentującego ważny temat i wyróżniającego się znakomitym rzemiosłem filmowym.

„Portret Suzanne”

Drugim polskim filmem w konkrusie jest animacja Izabelli Plucińskiej. „Portert Suzanne” to groteskowa adaptacja opowiadania Rolanda Topora. Dzięki nagrodzie na Krakowskim Festiwalu Filmowym film zdobył kwalifikację do Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej i miał w tym roku szansę na nominację do Oscara. Producentem filmu jest Clay Traces.

Więcej infromacji znajduje się na stronie festiwalu


23.01.2020