„Mała zagłada” wyróżniona Humanitarian Award

Współfinansowany przez PISF film „Mała zagłada” Natalii Korynckiej-Gruz otrzymał wyróżnienie w konkursie Accolade Global Film Competition Humanitarian Awards 2019.

Jury konkursu doceniło polski film jako obraz prezentujący ważny temat i wyróżniający się znakomitym rzemiosłem filmowym. Reżyserka filmu „Mała zagłada”, Natalia Koryncka-Gruz, została doceniona za niezwykle ważną pracę, której celem jest zwiększenie świadomości i zwrócenie uwagi na globalne problemy naszych czasów.

Accolade Global Film Competition Humanitarian Awards 2019

Celem konkursu jest popularyzacja twórców, których filmy dotykają ważnych problemów i kwestii społecznych. Organizatorzy wierzą, że filmy mogą dokonać znaczących zmian na całym świecie i mogą stać się dla ich odbiorców inspiracją do działania.

„Mała zagłada”

Film Natalii Korynckiej-Gruz łączy zdjęcia dokumentalne z animacją. Produkcja została oparta na głośnej książce Anny Janko pt. „Mała zagłada”, nagrodzonej w 2016 roku m.in. Warszawską Nagrodą Literacką i Nagrodą Gryfia.

Film porusza temat pamięci i okrucieństwa zadawanego nie tylko ludziom, ale i zwierzętom. Stawia pytania czy akceptując makabrę wojny, w dzisiejszych czasach powstrzymamy się od zadawania cierpienia zwierzętom, szczególnie, kiedy dzieje się to w ukryciu w rzeźniach?

Producentem „Małej zagłady” jest Eureka Studio, koproducentami są: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Narodowe Centrum Kultury, Telewizja Polska S.A., Letko.

Pełna lista zwycięzców znajduje się na stronie konkursu


27.01.2020