"Małe stłuczki" w kinach

5 września na ekrany kin wejdzie współfinansowany przez PISF pełnometrażowy debiut Aleksandry Gowin i Ireneusza Grzyba „Małe stłuczki”.

Stłuczka czy karambol?

Dwie przyjaciółki zarabiają na życie likwidując mieszkania po zmarłych niedawno osobach. Część sprzętów i bibelotów, które znajdują, sprzedają na pchlim targu. Kiedy spotykają Piotra, który pracuje w fabryce pudełek, rozpoczyna się między nimi dziwna gra. Małe stłuczki to film o przypadkowym spotkaniu ludzi, którzy z różnych powodów nie lubią wyznaczonych szlaków. Chcą szczęścia na własnych, a nie podyktowanych przez innych warunkach. Fabularny debiut Aleksandry Gowin i Ireneusza Grzyba to niekonwencjonalna historia miłosna o tym, jak zaskakująca bywa codzienność i jak ekscentryczne mogą być sprawy najprostsze.

Debiut współfinansowany przez PISF

 

W filmie trzy główne role zagrali Helena Sujecka, Agnieszka Pawełkiewicz oraz Szymon Czacki. Za scenariusz i reżyserię odpowiadają Aleksandra Gowin i Ireneusz Grzyb. „Małe stłuczki” zostały wyprodukowane przez Koi Studio przy dofinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Film wejdzie na ekrany 5 września, dystrybutorem jest Alter Ego Pictures.

„Małe stłuczki” odwiedzają festiwale

Światowa premiera „Małych stłuczek” odbyła się podczas 43. MFF w Rotterdamie. Film został również pokazany sekcji New Talent Competition 16. MFF w Tajpej. „Małe stłuczki” na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie otrzymały Nagrodę za najlepsze zdjęcia dla Ity Zbroniec-Zajt, Nagrodę Dziennikarzy oraz Nagrodę Jury Młodzieżowego. Film został również nagrodzony na MFF Giffoni we Włoszech. 

 

Kalina Cybulska

22.08.2014