Małgorzata Staroń – Producer On The Move 2019

Polska producentka Małgorzata Staroń znalazła się w gronie uczestników prestiżowego programu „Producers on the Move”, który odbędzie się podczas 72. edycji festiwalu w Cannes. Będzie to 20. edycja programu.

20. edycja „Producers on the Move”

W jubileuszowej 20. edycji programu „Producers on the Move” organizowanej w Cannes przez European Film Promotion, weźmie udział 20 młodych producentów z Europy. Udział w programie ma służyć nawiązaniu szerszych znajomości branżowych i budowaniu sieci kontaktów, które mają coraz większy wpływ na europejską kinematografię. Polską producentką filmową, która weźmie udział w programie „Producers on the Move”, jest Małgorzata Staroń.

Małgorzata Staroń

Małgorzata Staroń jest założycielką warszawskiej firmy producenckiej Staroń-Film, którą wspólnie z mężem Wojciechem Staroniem powołała w 2005 roku. Małgorzata Staroń wyprodukowała m.in. dwa filmy dokumentalne: „Argentyńską lekcję” i „Braci” (oba filmy wyreżyserowane przez Wojciecha Staronia) oraz jako koproducentka wyprodukowała dwa filmy Diego Lermana: „Pod ochroną” i „Rodzina na sprzedaż” oraz wyróżnioną Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie „Nagrodę” Pauli Markovitch. Aktualnie producentka pracuje nad kolejnym projektem w reżyserii Wojciecha Staronia pt. „Widzę”.

Polscy „Producers on the Move”

W poprzednich latach polskimi „Producers on the Move” byli: Maria Blicharska (2017), Klaudia Śmieja (2016), Mariusz Włodarski (2015), Mikołaj Pokromski (2014), Agnieszka Kurzydło (2013), Marta Plucińska (2012), Łukasz Dzięcioł (2011) i Kamila Polit (2010).

Więcej informacji na stronie European Film Promotion.


24.04.2019