„Mały Jakub” w konkursie na festiwalu w Kairze

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej i wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych debiut Mariusza Bielińskiego „Mały Jakub” został zakwalifikowany do konkursu głównego 38. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Kairze.

„Mały Jakub”

Jak możemy przeczytać na stronie WFDiF „Mały Jakub”  to film stawiający pytanie: na ile przeżycia dzieciństwa rzutują na naszą dorosłość i czy jesteśmy w stanie świadomie stawić im czoła. Dzieciństwo okazuje się być bagażem jaki niesiemy w sobie, nie wiedząc nawet co się w nim tak naprawdę znajduje. Dla bohatera filmu taka konfrontacja staje się początkiem zdobywania wiedzy o samym sobie – niespodziewanej, mrocznej, zepchniętej gdzieś poza granice codziennego postrzegania…

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Mariusz Bieliński. Za zdjęcia odpowiada Arkadiusz Tomiak, film zmontowała Milenia Fiedler. Muzykę do filmu napisał Tomasz Łuc. W obsadzie znaleźli się: Mirosław Baka, Jan Sączek, Eryk Lubos, Dorota Kolak, Henryk Talar, Radosław Pazura.

Pozostałe polskie filmy pokazywane na festiwalu w Kairze

Na tegorocznym festiwalu w sekcji Festival of Festivals znalazł się film „Hel”, reż. Katii Priwieziencew i Pawła Tarasiewicza, a w sekcji International Panorama pokazywane będą: „Panie Dulskie” Filipa Bajona, który będzie członkiem Jury Konkursu Międzynarodowego, „Intruz” Magnusa von Horna, „Na granicy” Wojciecha Kasperskiego, „Tytanowa biel” Piotra Śmigasiewicza i „Listy do M. 2” Macieja Dejczera.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Kairze

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Kairze jest zaliczany do imprez akredytowanych przez Międzynarodową Federację Zrzeszeń Producentów Filmowych (FIAPF) jako międzynarodowy festiwal konkursowy filmów fabularnych i najstarszy festiwal filmowy świata arabskiego. Główną nagrodą przyznawaną w Konkursie Międzynarodowym jest Złota Piramida.

38. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Kairze odbędzie się w dniach 15-24 listopada 2016 r.

Więcej informacji znajduje się na stronie festiwalu: http://ciff.org.eg/en.

Na podstawie informacji prasowej

28.10.2016