Maraton na „Wołyń” w Chełmie

30 kwietnia Chełmski Dom Kultury wspólnie ze Stowarzyszeniem „Łączy Nas Bug” organizuje spotkanie z twórcami filmu „Wołyń”. Podczas wydarzenia, które odbędzie się w sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury, przeprowadzona zostanie również licytacja przedmiotów, a dochód zostanie przeznaczony na ukończenie najnowszego filmu w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego.

Licytacja na rzecz filmu „Wołyń”

W odpowiedzi na apel twórców filmu, którzy szukają pieniędzy na dokończenie filmu Chełmski Domu Kultury wspólnie ze Stowarzyszeniem „Łączy Nas Bug” organizują wydarzenie, z którego dochód przeznaczony zostanie na cele „Fundacji na rzecz filmu Wołyń”. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zobaczyć dwa filmy Wojciecha Smarzowskiego: „Wesele” i „Różę”, zaprezentowane zostaną także materiały promujące film „Wołyń”. obecność potwierdził reżyser oraz Agata Kulesza, Arkadiusz Jakubik i Lech Dyblik. Organizatorzy czekają na potwierdzenie swojej obecności od pozostałych aktorów, grających w ostatnim filmie Wojciecha Smarzowskiego.

Co można wylicytować?

Na licytację przeznaczono 6 zdjęć wykonanych przez Krzysztofa Wiktora, który od ukończenia studiów fotograficznych w London College of Communication w 2007 r. realizuje projekty fotograficzne w zakresie profesjonalnej fotografii filmowej oraz scenicznej. Wśród wielu zrealizowanych projektów są sesje z planów filmów „Wołyń”, „Drogówka”, „Dom Zły”, fotosy do seriali „Mahakumbh”, „Wataha”(HBO) „Czas Honoru”, „Ratownicy” (TVP) oraz innych produkcji filmowych i TV. Podczas licytacji będzie można również wylicytować przekazany przez Eryka Lubosa egzemplarz scenariusza filmu „Drogówka” z autografami twórców lub podarowaną przez Roberta Więckiewicza książkę Jerzego Pilcha „Pod Mocnym Aniołem” z autografami.

Miejsce licytacji

Projekcje filmów i licytacja odbędą się w sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury, 30 kwietnia 2016 r., początek o godz. 15:00.

Program wydarzenia

  • projekcja filmu „Wesele” (1 godz. 41 min.),
  • rozmowy z zaproszonymi gośćmi,
  • licytacja przedmiotów związanych z twórczością reżysera,
  • projekcja filmu „Róża” (1 godz. 38 min.),
  • rozmowy z zaproszonymi gośćmi,
  • mini recital Lecha Dyblika,
  • zmontowane materiały z filmu „Wołyń” i rozmowy o filmie.

6 mln zł dotacji PISF na wsparcie produkcji filmu „Wołyń”

„Wołyń”. Rozmowa z twórcami filmu. Transkrypcja (plik .rtf)

Dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dla filmu „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego wyniosło łącznie 6 mln zł i jest to maksymalne możliwe dofinansowanie dla filmu historycznego zgodnie z obowiązującymi Programami Operacyjnymi PISF.

Oficjalna strona „Fundacji na rzecz filmu Wołyń”: filmwolyn.org.

Na podstawie informacji prasowej

15.04.2016