Mariusz Włodarski - Producer on the Move

Polski producent Mariusz Włodarski znalazł się w gronie uczestników prestiżowego programu „Producers on the Move”, który odbędzie się podczas 68. edycji festiwalu w Cannes w dniach 15-18 maja 2015.

16. edycja „Producers on the Move”

W 16. edycji programu „Producers on the Move” organizowanej w Cannes przez European Film Promotion, weźmie udział 20 młodych producentów z Europy. Udział w programie ma służyć nawiązaniu szerszych znajomości branżowych i budowaniu sieci kontaktów, które mają coraz większy wpływ na europejską kinematografię. Od pięciu lat program wspiera Eurimages.

Mariusz Włodarski

Kolejnym polskim producentem filmowym, który weźmie udział w programie „Producers on the Move”, jest Mariusz Włodarski (Lava Films) – absolwent Wydziału Studiów Międzynarodowych na Uniwersytecie Łódzkim oraz Organizacji Produkcji Filmowej w Szkole Filmowej w Łodzi. Po 5 latach w łódzkim Opus Film z trójką przyjaciół założył własną firmę producencką Lava Films.

Mariusz Włodarski jest producentem nagradzanego filmu dyplomowanego w reżyserii Magnusa von Horna „Bez śniegu” oraz jego najnowszego obrazu, pełnometrażowego fabularnego debiutu pt. „Intruz”, którego światowa premiera odbędzie się w sekcji Quinzaine des Réalisateurs (Directors’ Fortnight) podczas 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Zrealizował również m.in. koprodukcję „Arizona w mojej głowie” w reżyserii Matthiasa Husera. Obecnie rozwija polskie i międzynarodowe projekty takich twórców jak Paweł Borowski i Mariko Saga.

Polscy „Producers on the Move”

W poprzednich latach polskimi „Producers on the Move” byli: Mikołaj Pokromski (2014), Agnieszka Kurzydło (2013), Marta Plucińska (2012), Łukasz Dzięcioł (2011) i Kamila Polit (2010). Spotkanie „Producers on the Move” odbędzie się w dniach 15-18 maja, podczas 68. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

Więcej informacji na stronie European Film Promotion: www.efp-online.com.

21.04.2015