„Maryjki” w programie HAF GOES TO CANNES

Debiutancki film Darii Woszek będzie pokazany na jednym z najważniejszych festiwali świata w ramach programu HAF GOES TO CANNES.

„Maryjki” w Cannes

„Maryjki”, pierwszy pełnometrażowy film Darii Woszek, zdobyły główną nagrodę na prestiżowych targach 17th Hong Kong- Asia Film Financing Forum. Jest nią wyjazd na festiwal w Cannes i możliwość prezentacji filmu w ramach programu HAF GOES TO CANNES.

„Maryjki”

„Maryjki” znalazły się w elitarnej grupie 10 projektów work-in-progress i były jedynym europejskim tytułem pokazywanym na tych najważniejszych azjatyckich targach filmowych. Główną bohaterką filmu jest 50-letnia Maria, której spokojne życie przerywa hormonalna terapia zastępcza. Zamiast się chować w mieszkaniu pełnym figur Maryjek, szuka zmysłowych przygód. Poruszający i zabawny komediodramat przypomina, że radość życia nie ma ograniczenia wiekowego. W filmie zobaczymy Grażynę Misiorowską (Maria) oraz Janusza Chabiora, Barbarę Kurzaj, Agnieszką Wosińską, Helenę Sujecką, Sylwestra Piechurę oraz wybitną wokalistkę Katarzynę Nosowską. Autorem zdjęć jest Michał Pukowiec.

Producentami filmu są Jutrzenka Studio, koproducenci to Solopan oraz All Muses.

Daria Woszek

Daria Woszek jest wielokrotnie nagradzaną reżyserką krótkometrażowego filmu „Hycel” z fantastyczną rolą Janusza Chabiora.

Hong Kong – Asia Film Financing Forum

Hong Kong – Asia Film Financing Forum to jedne z trzech najważniejszych targów filmowych, podczas których prezentowane są najbardziej obiecujące projekty z Azji oraz całego świata. 17. edycja tego wydarzenia odbyła się między 18 a 20 marca 2019 roku.

Informacja prasowa producenta


21.03.2019