Masterclass Michaela Glawoggera i Wolfganga Thalera

14 maja w stołecznej Kinotece w ramach festiwalu Planete+ Doc odbędzie się masterclass Michaela Glawoggera i współpracującego z nim od lat operatora Wolfganga Thalera.

Mistrzowski wykład

Wykład poprowadzi Michał Chaciński – dziennikarz TVP Kultura, dyrektor artystyczny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. 3-godzinny wykład mistrzowski uzupełnią pokazy wszystkich części „trylogii pracy” Michaela Glawoggera: „Megacities” (1999), „Śmierć człowieka pracy” (2004) oraz „Chwała dziwkom” (2011).

 

Osoby zainteresowane udziałem w masterclassie mogą nadsyłać zgłoszenia do 17 kwietnia na masterclass@planetedocff.pl.

 

Wykład mistrzowski organizowany jest we współpracy z: Media Desk Polska, firmą Canon, Szkołą Wajdy, Stowarzyszeniem Twórców Obrazu Filmu Fabularnego (PSC) oraz magazynem FilmPro.

9. Planete+ Doc Film Festival

Festiwal Planete+ Doc jest jednym z najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych w Europie. Tegoroczna, 9. edycja odbędzie się w dniach 11-20 maja w warszawskich kinach: Kinoteka, Luna i KINO.LAB, 14-20 maja we wrocławskim Dolnośląskim Centrum Kultury, a 11-13 maja w ramach „weekendu z festiwalem Planete+ Doc” w kinach w ponad 20 miastach w Polsce. Mistrzowski wykład austriackiego reżysera Michaela Glawoggera i operatora Wolfganga Thalera jest jednym z wydarzeń specjalnych festiwalu.

 

Najnowszy film powstały w wyniku współpracy Glawoggera i Thalera – „Chwała dziwkom” („Whores’ Glory”), wyróżniony przez jury sekcji Orizzonti na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2011 roku, wystartuje w konkursie głównym festiwalu Planete+ Doc, gdzie będzie walczył o nagrodę Millennium oraz o Canon Cinematography Award przyznawaną twórcy najlepszego obrazu.

 

Więcej o programie 9. Planete+ Doc Film Festival na stronie www.planetedocff.pl.

Informacja prasowa

23.02.2012