MFNFF po raz dziewiąty. Święto kina niezależnego w Warszawie

Od 17 do 21 listopada w Centralnym Basenie Artystycznym odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych im. Jana Machulskiego. Została ogłoszona już lista filmów zakwalifikowanych do międzynarodowego konkursu tego wydarzenia.

 

Podczas dwóch festiwalowych dni (19 i 20 listopada) w Centralnym Basenie Artystycznym w Warszawie będzie można zapoznać się z 29. niezależnymi produkcjami (wśród nich filmy m.in. z Polski, Niemiec, Hiszpanii, czy Portugalii), które spośród ponad 200 zgłoszeń zakwalifikowały się do konkursu głównego MFNFF 2010. Etiudy studenckie, profesjonalne filmy pełnometrażowe, jak i produkcje całkowicie amatorskie, zostaną ocenione przez 3 osobowe jury, w skład którego wejdą: reżyser i scenarzysta Magdalena Łazarkiewicz, operator filmowy Andrzej Wolf oraz redaktor naczelny serwisu Stopklatka.pl Krzysztof Spór.

 

Podczas festiwalu odbędą się także pokazy filmów nominowanych do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego – najważniejszego wyróżnienia przyznawanego polskim produkcjom niezależnym. Offowa Akademia Filmowa dokona podsumowania dorobku polskiego offu i podczas ceremonii wręczenia nagród (odbywającej się w trakcie festiwalu – 20 listopada) wyłoni najzdolniejszych artystów i najlepsze filmy powstałe w ciągu ubiegłego roku.

 

9. edycja Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych odbędzie się w dniach: 17-21 listopada 2010 roku w Centralnym Basenie Artystycznym w Warszawie.

 

Wstęp na festiwal jest bezpłatny!

 

Więcej informacji na: www.mfnff.pl.

 

Informacja prasowa

10.11.2010