Miami Film Festival czeka na zgłoszenia

Do 31 lipca trwa regularny nabór filmów na Miami Film Festival. To jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w USA, obejmujące zarówno produkcje fabularne, jak i dokumentalne oraz krótkie metraże z całego świata. 38. edycja imprezy odbędzie się w dniach 5-14 marca 2021 roku.

Miami Film Festival to światowej klasy wydarzenie z udziałem filmów międzynarodowych i iberoamerykańskich. Impreza ma za zadanie przybliżyć twórczość wschodzących i już uznanych filmowców kosmopolitycznej społeczności Miami. Na festiwalu przyznawane są również nagrody w kategoriach konkursowych o łącznej puli ponad 100 tysięcy dolarów.

W ramach festiwalu odbywają się również targi Mercado de Cine Frances y Europeo, które gromadzą przedstawicieli z Europy i Ameryki Łacińskiej, a także Marquee Conversations z udziałem renomowanych reżyserów, takich jak: Juan Jose Campanella, Pedro Almodóvara, Spike Lee czy Andy Garcia.

Ostatnia edycja skrócona

Festiwal co roku przyciąga kilkadziesiąt tysięcy widzów, a także reżyserów, producentów oraz osoby z branży filmowej z całego świata. W 2019 roku zaprezentowanych zostało 170 pełnometrażowych fabuł, dokumentów oraz filmów krótkometrażowych z ponad 40 krajów. Chociaż tegoroczna edycja zakończyła się przedwcześnie już po sześciu dniach w związku z pandemią koronawirusa, to odbyło się 80 procent pokazów, a także zostały przyznane nagrody jury.

Aplikować można za pośrednictwem strony internetowej: https://filmfreeway.com/MiamiFilmFestival

30.06.2020