"Między nami" Macieja Millera nagrodzone w Busan

Film dyplomowy tegorocznego absolwenta Gdyńskiej Szkoły Filmowej Macieja Millera „Między nami” otrzymał Nagrodę Jury na 34. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Busan w Korei Południowej.

„Między nami”

Film „Między nami” to historia pary dwudziestolatków, która spodziewa się dziecka. Nie wiedzą jak sobie z tym poradzić. Pod wpływem napięć i emocji decydują się rozstać, a dziecko oddać do adopcji. Nie jest im z tym łatwo. Do porodu zostały dwa miesiące. Dochodzi do rozmów i przeżyć kluczowych dla całego ich życia.

Nagroda Jury w Busan

Jury pod przewodnictwem Marka Rappaporta tak uzasadniło swój wybór: „To dokument łamiący bariery w podejściu do pary w czasie kryzysu. Zagadnienia dotyczące życia i śmierci są ukazane na pierwszym planie, a emocjonalna uczciwość w podejściu do nich jest bardzo poruszająca”.

Na tegoroczny festiwal w Busan do konkursu międzynarodowego zgłoszono 4447 filmów ze 126 krajów, z których selekcjonerzy wybrali 37 filmów z 29 krajów.

To nie pierwszy sukces Gdyńskiej Szkoły Filmowej na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Busan. W ubiegłym roku film dyplomowy Emilii Zielonki „Czułość” otrzymał nagrodę główną Excellence Award for Best Picture. W zeszłym roku na festiwalu Jury Konkursu Międzynarodowego wyróżniło także film Wiktorii Szymańskiej „7 owiec”.

Więcej informacji na stronie: www.bisff.org.

Informacja prasowa

03.05.2017