Międzynarodowa premiera filmu „Córka trenera” na MFF w Hamburgu

„Córka trenera” znalazła się w programie 26. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Filmfest Hamburg, a Łukasz Grzegorzek powalczy o nagrodę dla najlepszego reżysera.

Film zostanie pokazany w sekcji Kaleidoscope. Sekcja ta przybliża wiele punktów widzenia, w filmach twórców z całego świata, koncentrując się na koncepcji człowieka w różnych kulturach i sytuacjach politycznych.

Filmfest Hamburg

Filmfest Hamburg to impreza z bardzo różnorodnym programem. Organizatorzy prezentują premierowo zróżnicowany repertuar, od wyrafinowanego kina artystycznego po nowatorskie kino komercyjne. Aż w jedenastu sekcjach zostaną przedstawione filmy z całego świata, zarówno fabularne jak i dokumentalne.

Festiwal rozpocznie się 27 września i potrwa do 6 października.

Światowa premiera „Córki trenera” odbyła się na Festiwalu Nowe Horyzonty, gdzie film zebrała bardzo dobre recenzje. „Grzegorzek ponownie zachwycił luzem i swobodnym, żartobliwym sposobem opowiadania o sprawach niezwykle poważnych i trafiających do serc każdego z widzów”, pisał Michał Piepiórka. Dla Macieja Kędziory „«Córka trenera» nie tylko udowadnia wielki potencjał drzemiący w twórcy, ale również rozbudza apetyt na więcej opowieści o prywatnych i rodzinnych demonach”. A Aleksandra Szwarc pisała, że „czerpiemy wielką przyjemność z oglądania filmu”.

Widzów zachwycił Jacek Braciak, nareszcie obsadzony w głównej roli i jak napisał Jakub Izdebski „W każdej sekundzie Braciak udowadnia, że jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich aktorów”.

Polska premiera filmu zaplanowana jest na 1 marca 2019 roku.

„Córka trenera”

Upalne lato. Maciej Kornet (Jacek Braciak) podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią (Karolina Bruchnicka). Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia i jego wielką chlubą. Chciałby aby była najlepsza. On jest dla niej całym światem. Do czasu, gdy dołącza do nich Igor (Bartłomiej Kowalski), dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej Kornet zacznie trenować. Dzięki niemu Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Cała trójka wyruszy w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel. Pełna dyskretnego humoru historia o poszukiwaniu własnej drogi.

Twórcy

Reżyserem filmu jest Łukasz Grzegorzek, któy współnie z Krzysztofem Umińskim jest autorem scenariusza. Autorką zdjęć jest Weronika Bilska. Za scenografię odpowiada Natalia Giza, za kostiumy Wiola Uliasz, za dźwięk Błażej Kafarski, za montaż Maria Zuba, za charakteryzację Anna Buttny.

W filmie występują: Jacek Braciak, Karolina Bruchnicka, Agata Buzek, Piotr Żurawski, Bartłomiej Kowalski. 

Film ze wsparciem PISF

Producentką filmu jest Natalia Grzegorzek z Koskino. Koproducenci: TVP S.A, Jacek Braciak, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Łukasz Grzegorzek Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie ze środków budżetu Gminy Miejskiej Kraków i budżetu Województwa Małopolskiego. Sprzedażą zagraniczną zajmuje się IKH Pictures Promotion. Dystrybutorem filmu w Polsce jest Akson Dystrybucja. 

Więcej informacji: www.filmfesthamburg.de/en/programm/Film/30905/Corka_trenera?q=

Informacja prasowa


11.09.2018