Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych

Do 6 listopada w warszawskiej Kinotece potrwa 10. edycja Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych (MFNFF) im. Jana Machulskiego.

Festiwal kina niezależnego

MFNFF to jeden z najważniejszych festiwali kina niezależnego w Polsce. Co roku daje możliwość zaprezentowania kilkudziesięciu najlepszych filmów fabularnych (także animacji), jakie powstały w kraju i za granicą, a ich twórcy mają niepowtarzalną szansę do skonfrontowania swojej twórczości z jury, innymi autorami i publicznością.

Retrospektywy i warsztaty

W programie, poza pokazami konkursowymi, znajduje się m.in. przegląd laureatów Grand Prix z ostatnich lat, retrospektywa niezależnego kina włoskiego we współpracy z Rome Independent Film Festival. Imprezie towarzyszą warsztaty filmowe, wydarzenia specjalne oraz konferencje.

Nagroda im. Jana Machulskiego

Podczas festiwalu odbywają się także pokazy filmów nominowanych do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego – najważniejszego wyróżnienia przyznawanego polskim produkcjom niezależnym. Offowa Akademia Filmowa dokona podsumowania dorobku polskiego offu i podczas ceremonii wręczenia nagród wyłoni najzdolniejszych artystów i najlepsze filmy powstałe w ciągu ubiegłego roku.

 

Na wszystkie pokazy wstęp bezpłatny.

 

Szczegółowy program festiwalu na stronie: www.mfnff.pl.

 

Informacja prasowa

03.11.2011