Międzynarodowe Spotkania Szkół Filmowych podczas MFF w San Sebastian - zgłoszenia

Dziewiąte Międzynarodowe Spotkania Szkół Filmowych – będące integralną częścią MFF w San Sebastian – odbędą się w tym roku w dniach 22-24 września. Zgłoszenia można przesyłać od dziś!


Międzynarodowe Spotkania Szkół Filmowych, organizowane we współpracy z Festiwalem w San Sebastian i Tabakalerą (Międzynarodowe Centrum Sztuki Współczesnej w San Sebastian), odbędą się w tym roku już po razu dziewiąty. Spotkania te to propozycja wymiany doświadczeń między młodymi filmowcami, a doświadczonymi pracownikami branży filmowej. Z każdej szkoły filmowej zgłaszające filmy do selekcji, wybrane będą maksymalnie 3 pozycje. W sumie do oficjalnej selekcji zostanie wybranych 14 szkół filmowych z całego świata.

 

Międzynarodowe Jury składające się ze studentów, co roku pod przewodnictwem znanej osobowości ze świata filmowego, wybierze zwycięski film krótkometrażowy. Jury zadecyduje także o nominacji trzech nazwisk reżyserów, którzy będą mogli w przyszłym roku zaprezentować swoje filmy na Short Film Corner, w trakcie MFF w Cannes.

 

Już od kilku lat, z sukcesami, Polska jest regularnie obecna na Spotkaniach Szkół.

 

Szczegóły dotyczące zgłoszeń znajdują się na stronie  www.sansebastianfestival.com.

 

Krótkie metraże można nadsyłać do 5 lipca 2010.

 

Kontakt w PISF: malgorzata.janczak@pisf.pl.

07.06.2010