Międzynarodowe Studia Kreacji Multimedialnej

Warszawska Szkoła Filmowa uruchomiła innowacyjny, międzynarodowy program edukacyjny. Jak piszą przedstawiciele Szkoły to pierwsze w Polsce anglojęzyczne studia, których oferta kształcenia rozpocznie się już podczas obozu letniego. W ramach programu otwarte zostaną dwie nowe specjalności studiów licencjackich.

Studiuj w międzynarodowym środowisku

Wśród zalet nowego programu wymieniane są: studiowanie w międzynarodowym środowisku studentów i wykładowców, nacisk na praktykę, zajęcia prowadzone w języku angielskim, bezpłatna letnia szkoła oraz dofinansowanie kosztów studiów.

Innowacyjne kierunki kształcenia

  • reżyseria filmu i gier wideo
  • sztuka operatorska i postprodukcja

Autorski program nowych specjalności powstał na bazie wiedzy i doświadczenia światowej klasy specjalistów branży multimedialnej, czynnych zawodowo filmowców, oraz twórców i producentów gier wideo. Studenci będą mieli możliwość nauki na najnowocześniejszym sprzęcie. Wszystkie zajęcia na obu specjalnościach będą prowadzone w języku angielskim w specjalnie przystosowanych pracowniach i studiach budynku Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Międzynarodowa Szkoła Letnia

W ramach programu grupa 32 studentów weźmie udział w bezpłatnej, trzytygodniowej Międzynarodowej Szkole Letniej. Kurs oparty na autorskim programie przygotowującym młodych ludzi do podjęcia studiów licencjackich w Warszawskiej Szkole Filmowej będzie składał się z wykładów, warsztatów i samodzielnych działań twórczych pod opieką pedagogów praktyków. W ramach Międzynarodowej Szkoły Letniej uczestnicy będą mieli zapewnione bezpłatnie: nocleg, pełne wyżywienie oraz zaplecze edukacyjne i dydaktyczne niezbędne do prowadzonych zajęć.

Zwrot części kosztów czesnego po zakończeniu studiów

Absolwenci Międzynarodowych Studiów Kreacji Multimedialnej, którzy zakończą studia i obronią prace licencjackie w terminie otrzymają częściowy zwrot kosztów kształcenia.

Informacje dodatkowe

  • Studia licencjackie
  • Kierunek: film i multimedia
  • Specjalność: reżyseria filmu i gier wideo/ sztuka operatorska i postprodukcja
  • Tryb studiów: dzienne
  • Limit miejsc: 16 (na jednej specjalności)

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.szkolafilmowa.pl/palio/WSF/pl/miedzynarodowe-studia-kreacji-multimedialnej.

Na podstawie informacji prasowej

07.03.2017