Międzynarodowe Targi Filmowe MIA czekają na zgłoszenia

Trwa nabór na Międzynarodowe Targi Filmowe MIA Audiovisual International Market. Chętni mają czas na zgłoszenie swoich projektów do 26 lipca. 6. edycję targów zaplanowano w dniach 14-18 października w Rzymie.

Do selekcji można zgłaszać międzynarodowe projekty fabularne lub dokumentalne, o wysokich wartościach artystycznych i dużym potencjale kinowym. Twórcy muszą mieć przygotowany skończony scenariusz (w przypadku filmu fabularnego) oraz zagwarantowane 25 proc. budżetu. Projekty mogą być na różnym etapie rozwoju, ale ich okres zdjęciowy nie może się rozpocząć przed targami filmowymi w Rzymie. W trzech sekcjach znajdzie się około 50 projektów wybranych z całego świata. Będą one miały możliwość zaprezentowania się przed publicznością krajową i międzynarodową.

Organizatorzy przygotowują także nową platformę online – MIA Digital, która będzie wdrażana w ciągu najbliższych miesięcy. Jak przekonują, ma być ona przyjazna dla użytkowników, łatwa do przeglądania, umożliwiająca wyłączny i bezpośredni dostęp na żywo na różnych urządzeniach do szerokiego katalogu treści multimedialnych. Rzymskie targi robią w ten sposób robi krok naprzód, spełniając nie tylko rygorystyczne wymagania sanitarne, ale także uwzględniając szybko zmieniający się przemysł audiowizualny.

Aplikuj tutaj: https://my.miamarket.it/en/my-mia/

Regulamin oraz więcej informacji dostępne jest na stronie: https://www.miamarket.it/en/programme/co-production-market-pitching-forum/

25.05.2020