Międzynarodowy konkurs Nespresso Talents

Firma Nespresso już po raz trzeci organizuje konkurs filmowy Nespresso Talents. W tym roku hasłem przewodnim jest The Difference She Makes.

Od 8 lutego do 25 marca każdy, kto interesuje się kinem i zrealizuje film o niezwykłej kobiecie może zgłosić się do konkursu. Nagroda główna to 5000 euro i wyjazd na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes.

Projekt skierowany do studentów i młodych twórców

Celem Nespresso Talents jest wyłonienie największych talentów filmowych z całego świata. W konkursie może wziąć udział każdy. Projekt skierowany jest jednak przede wszystkim do studentów szkół filmowych i młodych twórców, którzy chcą opowiedzieć historię kobiety, robiącej niezwykłe rzeczy. Kobiety, która zmienia rzeczywistość, pomaga, inspiruje, dokonuje realnej zmiany w swoim otoczeniu. Interpretacja tegorocznego tematu The Difference She Makes jest dowolna. Ważne, by opowiedziane historie pokazywały siłę, talent i innowacyjność kobiet. Film musi trwać trzy minuty i być nakręcony w  formacie wertykalnym (9:16).

W 2018 roku Nespresso jedenasty rok z rzędu jest Oficjalnym Partnerem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. W uznaniu dla młodych twórców Nespresso po raz ósmy wręczy nagrodę „Grand Prix Nespresso” dla reżysera najlepszego debiutu w sekcji La Semaine de la Critique.

Na stronie: https://www.nespresso.com/talents/int/en/home będą publikowane wszystkie informacje dotyczące konkursu: shortlista 15 filmów zakwalifikowanych do finału, informacje od jurorów, regulamin udziału w konkursie i ogłoszenie zwycięzców.

Ważne daty:

  • 8 lutego: ogłoszenie Nespresso Talents 2018
  • 25 marca: zamknięcie przyjmowania zgłoszeń do konkursu
  • 11 maja: ogłoszenie zwycięzców podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes

Do konkursu Nespresso Talents filmy można zgłaszać od 8 lutego do 25 marca. Jury ogłosi shortlistę 15 filmów, które będzie można oglądać na stronie konkursu. Finalnie jury wybierze trzy zwycięskie filmy, których twórcy otrzymają nagrodę pieniężną: 5000 euro za pierwsze miejsce, po 3000 euro za miejsca drugie i trzecie. Laureaci zwycięskich filmów otrzymają także zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, gdzie zostaną oficjalnie uhonorowani. Dodatkowo laureaci konkursu wezmą udział w specjalnych sesjach mentoringowych w Cannes z reprezentantami Semaine de la Critique i w Berlinie ze specjalistami z sekcji Berlinale Talents. W zeszłym roku do konkursu zgłoszono 317 filmów z ponad 40 krajów.

Więcej informacji: https://www.nespresso.com/talents/int/en/home.

Informacja prasowa


09.02.2018