M. Pokromski - Producer on the Move

Polski producent Mikołaj Pokromski znalazł się w gronie uczestników prestiżowego programu „Producers on the Move”, który odbędzie się podczas 67. edycji festiwalu w Cannes w dniach 17-19 maja 2014.

15. edycja „Producers on the Move”

W 15. edycji programu „Producers on the Move” organizowanej w Cannes przez European Film Promotion, weźmie udział 24 młodych producentów z Europy. Udział w programie ma służyć nawiązaniu szerszych znajomości branżowych i budowaniu sieci kontaktów, które mają coraz większy wpływ na europejską kinematografię. Od czterech lat program wspiera Eurimages. W tym roku po raz pierwszy europejski fundusz przygotował dla uczestników „Producers on the Move” specjalny case study, który poprowadzi dyrektor wykonawczy Eurimages Roberto Olla.

Mikołaj Pokromski

Kolejnym polskim producentem filmowym, który weźmie udział w programie „Producers on the Move”, jest Mikołaj Pokromski (Pokromski Studio). Członek Europejskiej Akademii Filmowej, producent i koproducent nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych, w tym polsko-niemieckich koprodukcji m.in. „Fuck For Forest” i „Koniec Rosji” Michała Marczaka, „Zimowy ojciec” („Wintertochter” ) Johannesa Schmida czy „Miłość bez ustawki” Kamila Króla.

 

Wcześniej był m.in. kierownikiem produkcji („1920. Wojna i miłość”, „Opowieści z Narnki: Książę Kaspjan”), producentem liniowym („Zagubiony czas”) i kierownikiem planu („Contact High”). Obecnie pracuje przy komedii Andrzeja Kotkowskiego, filmach dokumentalnych Macieja Cuske i Macieja Bochniaka oraz polsko-niemieckiej koprodukcji „Marie Curie” w reżyserii Marie Noëlle.

Polscy „Producers on the Move”

W poprzednich latach polskimi „Producers on the Move” byli: Agnieszka Kurzydło (2013), Marta Plucińska (2012), Łukasz Dzięcioł (2011) i Kamila Polit (2010).

 

Spotkanie „Producers on the Move” odbędzie się w dniach 17-19 maja, podczas 67. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

 

Więcej informacji na stronie European Film Promotion: www.efp-online.com.

 

Paulina Bez

23.04.2014