Milion złotych z łódzkiego funduszu filmowego rozdany

Najwięcej punktów otrzymał od jurorów dokument „Kern”, który reżyserować będzie Grzegorz Królikiewicz w Studiu Filmowym „N”. W wyróżnionej szóstce są też projekty filmów fabularnych – „Jestem twój” Mariusza Grzegorzka (KRAKATAU) i „Czekając na deszcz” Piotra Trzaskalskiego (Opus-Film).

Jury wybrało też dokumenty: „Nekropolis” Andrzeja Czuldy (Wytwórnia Filmów Oświatowych i Programów Edukacyjnych) i „Bunt na Łodzi” Jacka Talczewskiego (Studio Stell) oraz animację „Zuzanna” Darii Kopiec (SE-MA-FOR).

Autorzy wyróżnionych projektów wnioskowali w sumie o równy milion zł – tyle, ile w tym roku wyniósł budżet konkursu. Jakie dofinansowanie ostatecznie dostaną, okaże się po negocjacjach na temat szczegółów produkcji.

W jury konkursu byli: Jerzy Woźniak, Grażyna Kędzielawska, Robert Gliński, Mieczysław Lewandowski, Zdzisław Kuczyński i Zbigniew Wichłacz.

Konkurs na dofinansowanie dzieł filmowych po raz pierwszy ogłoszono w ubiegłym roku. Pulę 600 tys. zł podzielono wówczas między trzy produkcje. W tym roku wpłynęły 23 wnioski.

Kolejna edycja konkursu odbędzie się w 2009 r. Urząd Miasta Łodzi zaprasza do zgłaszania projektów.

02.07.2008