"Miłość" Filipa Dzierżawskiego w kinach

9 sierpnia 2013 na ekrany polskich kin wejdzie film dokumentalny „Miłość” w reżyserii Filipa Dzierżawskiego.

Reaktywacja zespołu „Miłość”

Film opowiada o historii i reaktywacji zespołu „Miłość” – jednej z najważniejszych polskich formacji jazzowych lat 90-tych. 10 lat po rozpadzie grupy Tymon Tymański, Mikołaj Trzaska, Leszek Możdżer i Maciej Sikała spotykają się ponownie. Wspominając stare czasy i dramatyczną historię zespołu, próbują stworzyć nową muzykę i rozpocząć kolejny etap w historii grupy.

Połączenie stylów

– Dużo ludzi mówi, że ten film jest trochę jak film fabularny i ja się bardzo z tego cieszę. Na pewno starałem się opowiadać trochę w stylu amerykańskim – przynajmniej te części opowiadające o zespole. Z kolei drugą część starałem się opowiadać na zasadzie polskiej szkoły dokumentu i myślę, że to wyszło, że to się w jakiś sposób dopełnia – mówił Filip Dzierżawski podczas konferencji prasowej filmu.

Zwycięzca Złotego Lajkonika

Debiut Filipa Dzierżawskiego zwyciężył Konkurs polski 53. Krakowskiego Festiwalu Filmowego zdobywając statuetkę Złotego Lajkonika za bardzo głęboki, wzruszający i osobisty portret pokolenia rodzącego się i dojrzewającego, nie tylko muzycznie, w początkach wolnej Polski. „Miłość” otrzymała również nagrodę publiczności oraz nagrodę KIPY – Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych dla najlepszego producenta, którą otrzymał Piotr Kielar.

Premiera kinowa 9 sierpnia

„Miłość” została wyprodukowania przez Lifetime Production w koprodukcji z Telewizją Polską. Autorem zdjęć jest Andrzej Wojciechowski. Film wejdzie na ekrany kin 9 sierpnia 2013. Dystrybutorem „Miłości” jest Gutek Film.

 

Paulina Bez, Kalina Cybulska

05.08.2013