"Miłość" na festiwalu w Lecce

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film „Miłość” w reżyserii Sławomira Fabickiego zostanie pokazany w Konkursie Głównym na 14. Festiwalu Filmu Europejskiego w Lecce we Włoszech, który odbędzie się w dniach 8-13 kwietnia 2013.

Miłość w Konkursie Głównym

„Miłość” Sławomira Fabickiego zakwalifikowała się do Konkursu Głównego 14. edycji Festiwalu Filmu Europejskiego w Lecce. W zeszłym roku na festiwalu za najlepsze zdjęcia do filmu „Lęk wysokości został nagrodzony Piotr Niemyjski, a w 2011 roku nagrodę specjalną jury otrzymało „Erratum” Marka Lechkiego.

„Miłość”

 

Film „Miłość” to historia skomplikowanej relacji małżeńskiej trzydziestolatków, którym pozornie nie brakuje niczego do szczęścia. Maria odnosi sukcesy zawodowe, Tomek również spełnia się w swojej pracy. Wspólnie urządzają mieszkanie, spodziewają się dziecka. Wydaje się, że nic nie jest w stanie zburzyć ich związku. Maria jednak zataja pewne wstrząsające wydarzenie, które zmienia nie tylko ją, ale także ich związek. Miłość tych dwojga zostaje poddana długotrwałej próbie.

Film ze wsparciem PISF

 

Producentem filmu jest firma Odeon Rybarczyk Productions, a koproducentem Anagram Film. Autorami scenariusza są Sławomir Fabicki i Marek Pruchniewski. Zdjęcia zrealizował Piotr Szczepański. W rolach głównych zagrali Julia Kijowska i Marcin Dorociński. Na ekranie partnerują im m.in. Adam Woronowicz, Agata Kulesza, Dorota Kolak i Marian Dziędziel. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Obraz wszedł na ekrany polskich kin 15 marca 2013. Jego dystrybutorem jest Forum Film Poland.

Nagrody na zagranicznych festiwalach

„Miłość” została już doceniona na zagranicznych festiwalach. Otrzymała nagrodę dla najlepszego filmu na 18. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Kino Pavasaris” w Wilnie, a także Złotego Prometeusza – główną nagrodę festiwalu w Tbilisi. Za rolę Marii Julia Kijowska otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Salonikach.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: festivaldelcinemaeuropeo.it.

 

Paulina Bez

29.03.2013