"Miłość" wygrywa w Hiszpanii

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film „Miłość” w reżyserii Sławomira Fabickiego wygrał 28. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Cinema Jove w Hiszpanii.

Miłość najlepszym filmem

„Miłość” Sławomira Fabickiego wygrała Konkurs Pełnometrażowych Filmów Fabularnych podczas 28. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Cinema Jove, który zakończył się 28 czerwca 2013 w Walencji. Reżyser otrzymał nagrodę Luna de Valencia.

„Miłość”

Film „Miłość” to historia skomplikowanej relacji małżeńskiej trzydziestolatków, którym pozornie nie brakuje niczego do szczęścia. Maria odnosi sukcesy zawodowe, Tomek również spełnia się w swojej pracy. Wspólnie urządzają mieszkanie, spodziewają się dziecka. Wydaje się, że nic nie jest w stanie zburzyć ich związku. Maria jednak zataja pewne wstrząsające wydarzenie, które zmienia nie tylko ją, ale także ich związek. Miłość tych dwojga zostaje poddana długotrwałej próbie.

Film ze wsparciem PISF

 

Producentem filmu jest firma Odeon Rybarczyk Productions, a koproducentem Anagram Film. Autorami scenariusza są Sławomir Fabicki i Marek Pruchniewski. Zdjęcia zrealizował Piotr Szczepański. W rolach głównych zagrali Julia Kijowska i Marcin Dorociński. Na ekranie partnerują im m.in. Adam Woronowicz, Agata Kulesza, Dorota Kolak i Marian Dziędziel. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Obraz wszedł na ekrany polskich kin 15 marca 2013. Jego dystrybutorem jest Forum Film Poland.

Nagrody na zagranicznych festiwalach

„Miłość” została już kilkakrotnie doceniona na zagranicznych festiwalach. Wygrała Konkurs Główny 14. edycji Festiwalu Filmu Europejskiego w Lecce. Otrzymała nagrodę dla najlepszego filmu na 18. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Kino Pavasaris” w Wilnie, a także Złotego Prometeusza – główną nagrodę festiwalu w Tbilisi. Za rolę Marii Julia Kijowska otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Salonikach.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.cinemajove.com.

 

Paulina Bez

01.07.2013