Mistrzowskie lekcje kina na 10. Dwóch Brzegach

Dumała, Linda, Staroń to nazwiska twórców, którzy poprowadzą mistrzowskie lekcje na 10. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu i Janowcu nad Wisłą. Festiwal jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Lekcje kina „Spowiedź twórcy filmowego” 

Lekcje kina „Spowiedź twórcy filmowego” to spotkania wybitnych artystów z publicznością, podczas których widzowie mają szansę zadać nurtujące ich pytania. To szczera, otwarta rozmowa o zawodowych pasjach, przygodach, marzeniach, ale również o grzechach popełnionych na drodze artystycznej.

W tym roku zaproszenie przyjęli trzej twórcy:

  • Bogusław Linda

Bohater cyklu „I Bóg stworzył aktora”. Swoją karierę rozpoczął rolami m.in. w „Gorączce” i „Kobiecie samotnej” Agnieszki Holland oraz „Przypadku” Krzysztofa Kieślowskiego.

  • Piotr Dumała

Reżyser, scenograf, pisarz. W czasie „Lekcji kina” zaprezentuje i skomentuje kultowe filmy: „Dr Charakter przedstawia”, „Hipopotamy” oraz „Łagodną”, a ponadto zaprosi na swoją najnowszą fabułę – „Ederly”.

  • Wojciech Staroń

Operator filmowy, autor zdjęć m.in. do „Placu Zbawiciela”, „Papuszy”, „Uwikłanych” i „Argentyńskiej lekcji”. Twórca zaprosi na pokaz filmu „Bracia”, na którym będzie obecny także jeden z bohaterów, Alfons Kułakowski. 

Dotychczas gośćmi „Lekcji kina byli” m.in: Bob Rafelson, Jiří Menzel, Jerzy Stuhr, Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi, Bruno Barreto, Allan Starski, Paweł Pawlikowski, Filip Bajon.

10. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 30 lipca – 7 sierpnia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą.

Na podstawie informacji prasowej

27.07.2016