Młode kino w klubokawiarniach

Studio Munka, działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich, planuje w październiku projekcje filmów krótkometrażowych w kawiarniach. Zobaczyć będzie można 15 filmów ze Studia, które znalazły się na DVD „Polskie Debiuty 2011”.

Projekcje w kawiarniach

Jesienne Spotkania z Polskimi Debiutami to impreza złożona z siedmiu wydarzeń zorganizowanych przez Studio Munka wspólnie z pięcioma warszawskimi klubokawiarniami i Kinem Kultura. Na każde spotkanie złoży się projekcja dwóch lub trzech krótkometrażowych filmów, rozmowa z ich twórcami oraz konkurs, w którym do wygrania (każdorazowo) będą trzy płyty DVD najnowszego wydawnictwa Studia Munka „Polskie Debiuty 2011”.

 

– Cykl Jesiennych Spotkań został zorganizowany z myślą o wszystkich zainteresowanych młodym polskim kinem – zapraszają organizatorzy. – Z krótkometrażowymi filmami debiutujących twórców, zapoznaje się zazwyczaj tylko publiczność festiwalowa. My chcieliśmy udostępnić nasze filmy szerszej publiczności, wyjść z nimi w niezobowiązującą przestrzeń klubokawiarni i umożliwić spotkanie debiutujących twórców z odbiorcami w warunkach sprzyjających rozmowie. Mamy też nadzieję na spopularyzowanie wśród widzów niezbyt dostępnych obecnie krótkich form filmowych.

Polskie filmy krótkometrażowe

Podczas Jesiennych Spotkań będzie można obejrzeć krótkie filmy fabularne, dokumentalne i animowane, powstające w Studiu Munka w ramach programów „Trzydzieści Minut”, „Pierwszy Dokument” i „Młoda Animacja”,.

 

Spotkania odbędą się w klubach Chłodna 25, Powiększenie, Wrzenie Świata, Nowy Wspaniały Świat, U Artystów i w Kinie Kultura. Na wszystkie wstęp wolny.

 

Kalendarz spotkań na stronie Studia Munka: www.studiomunka.pl.

05.10.2011