"Mój rower" w kinach

16 listopada 2012 na ekrany polskich kin wchodzi film „Mój rower” w reżyserii Piotra Trzaskalskiego. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Mój rower

 

Najnowszy komediodramat Piotra Trzaskalskiego, to nietypowy przewodnik po męskim świecie. Dlaczego niezależnie od wieku, gdy facet kocha, nie potrafi tego wyrazić słowami? Paweł, Włodek i Maciek skazani przez kilka dni na swoje towarzystwo, nie przepuszczą żadnej okazji, żeby uprzykrzyć sobie życie. Czy naprawdę więcej ich dzieli niż łączy? Czy klucz do zrozumienia męskiego punktu widzenia w ogóle istnieje?

Film ze wsparciem PISF

 

Główne role w filmie zagrali Michał Urbaniak (Włodzimierz Starnawski), Artur Żmijewski (Paweł Starnawski, syn Włodzimierza), Krzysztof Chodorowski (Maciek Starnawski, syn Pawła), a towarzyszyli im m. in.: Witold Dębicki, Anna Nehrebecka, Piotr Szczepanik czy Marcin Tyrol. Scenariusz do filmu napisali Piotr Trzaskalski i Wojciech Lepianka. Autorem zdjęć jest Piotr Śliskowski. Film został wyprodukowany przez Federico Film i był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Premiera i nagrody w Gdyni

Film Piotra Trzaskalskiego miał swoją premierę na 37. Gdynia Film Festival, gdzie wziął udział w Konkursie Głównym. Uhonorowany został nagrodą za najlepszy scenariusz, Nagrodą Organizatorów Festiwali i Przeglądów Filmu Polskiego za Granicą oraz Złotym Kangurem – nagrodą australijskich dystrybutorów filmowych. „Mój rower” zakwalifikował się do Konkursu Głównego 20. edycji festiwalu Plus Camerimage. Do polskich kin film wejdzie 16 listopada 2012. Jego dystrybutorem jest ITI Cinema.

 

Karolina Kulig

16.11.2012

Galerie zdjęć