"Mój rower" w Wielkiej Brytanii i Irlandii

30 listopada 2012 na ekrany kin w Wielkiej Brytanii i Irlandii wejdzie film „Mój rower” w reżyserii Piotra Trzaskalskiego. Obraz był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Mój rower” na Wyspach

Film „Mój rower” Piotra Trzaskalskiego wejdzie 30 listopada 2012 na ekrany brytyjskich i irlandzkich kin. Film będzie można zobaczyć w kinach należących do sieci Cineworld w Londynie, Dublinie, Luton, Glasgow, Edynburgu, Southampton, Nottingham i Bradford.

Nowy film Piotra Trzaskalskiego

Najnowszy komediodramat Piotra Trzaskalskiego, to nietypowy przewodnik po męskim świecie. Dlaczego niezależnie od wieku, gdy facet kocha, nie potrafi tego wyrazić słowami? Paweł, Włodek i Maciek skazani przez kilka dni na swoje towarzystwo, nie przepuszczą żadnej okazji, żeby uprzykrzyć sobie życie. Czy naprawdę więcej ich dzieli niż łączy? Czy klucz do zrozumienia męskiego punktu widzenia w ogóle istnieje?

Film ze wsparciem PISF

 

Główne role w filmie zagrali Michał Urbaniak (Włodzimierz Starnawski), Artur Żmijewski (Paweł Starnawski, syn Włodzimierza), Krzysztof Chodorowski (Maciek Starnawski, syn Pawła), a towarzyszyli im m. in.: Witold Dębicki, Anna Nehrebecka, Piotr Szczepanik czy Marcin Tyrol. Scenariusz do filmu napisali Piotr Trzaskalski i Wojciech Lepianka. Autorem zdjęć jest Piotr Śliskowski. Film został wyprodukowany przez Federico Film i był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Polska premiera w Gdyni

Film Piotra Trzaskalskiego miał swoją premierę na 37. Gdynia Film Festival, gdzie wziął udział w Konkursie Głównym. Uhonorowany został nagrodą za najlepszy scenariusz, Nagrodą Organizatorów Festiwali i Przeglądów Filmu Polskiego za Granicą oraz Złotym Kangurem – nagrodą australijskich dystrybutorów filmowych. Otrzymał również nagrodę dla najlepszego polskiego filmu fabularnego na 24. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce i dwie nagrody na festiwalu „Listapad” w Mińsku. „Mój rower” zakwalifikował się do Konkursu Głównego 20. edycji festiwalu Plus Camerimage. Na ekrany polskich kin film wszedł 16 listopada 2012. Jego polskim dystrybutorem jest ITI Cinema.

 

Informacje o kinach, w których będzie można zobaczyć „Mój rower” w Wielkiej Brytanii i Irlandii na stronie: www.facebook.com/MojRowerUK.

 

Paulina Bez

21.11.2012

Galerie zdjęć