"Moja Australia" w konkursie debiutów

Współfinansowany przez PISF film „Moja Australia” Amiego Drozda zostanie pokazany w konkursie debiutów podczas 7. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego odbywającego się na Cyprze. Impreza odbędzie się w dniach 6-21 października w Nikozji.

„Moja Australia”

Dotychczas film był prezentowany m.in. podczas takich festiwali jak Off Plus Camera, Młodzi i Film i Żydowskie Motywy. „Moja Australia” to historia dwóch chłopców, nie zdających sobie sprawy ze swojego żydowskiego pochodzenia, a wychowujących się w powojennej Polsce i emigrujących wraz z matką do Izraela. W konkursie obok filmu Ami Drozda pokazane zostaną m.in. debiuty z Niemiec, Chin, Grecji i USA. Polskim koproducentem filmu jest Apple Film Production.

Polacy nagradzani na Cyprus International Film Festival (CYIFF)

Warto wspomieć iż polskie filmy były często nagradzane w poprzednich edycjach festiwalu na Cyprze. W 2009 roku aż cztery nagrody (w tym Nagrodę Główną) otrzymał film „Moja krew” Marcina Wrony, natomiast w 2010 roku za najlepszy film krótkometrażowy jury festiwalu uznało film „Łódka” Michała Szcześniaka, zaś tytuł najlepszego filmu animowanego przypadł „Kinematografowi” Tomasza Bagińskiego.

 

Więcej informacji: www.cyiff.cineartfestival.eu.

 

Marta Sikorska

03.09.2012