"Moje córki krowy" - rozmowa z twórcami

Rozmawiamy z twórcami filmu „Moje córki krowy” – reżyserką i autorką scenariusza Kingą Dębską oraz producentem Zbigniewem Domagalskim (Studio Filmowe Kalejdoskop).

Z twórcami filmu rozmawiamy o tym, jak osobista historia stała się materiałem na film, o tym, dlaczego „Moje córki krowy” nie są ani komedią romantyczną, ani dramatem psychologicznym oraz o doborze aktorów.

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film „Moje córki krowy” to ciepła, pozbawiona fałszu i tanich wzruszeń historia dwóch sióstr, które postawione w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są współdziałać, mimo wzajemnej niechęci. Głównymi bohaterkami są: czterdziestoletnia, silna i samotna aktorka (Agata Kulesza), jej siostra, niestabilna emocjonalnie nauczycielka z pozornie poukładanym życiem (Gabriela Muskała) oraz dominujący ojciec (Marian Dziędziel), któremu nagła choroba żony i własne problemy zdrowotne stopniowo odbierają władzę nad życiem rodziny.

Film został wyprodukowany przez Studio Filmowe Kalejdoskop. Koproducentem filmu jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.  „Moje córki krowy” były prezentowane podczas 5. Spotkania na Granicy w 2013 roku, w ramach odbywającego się w Cieszynie 15. Przeglądu Filmowego Kino na Granicy. Premiera filmu odbyła się podczas 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Do polskich kin film trafi 15 stycznia 2016 r., a jego dystrybutorem jest firma Kino Świat.

17.09.2015