Monika Lenczewska na liście Variety

Monika Lenczewska znalazła się na prestiżowej liście magazynu Variety 10 autorów zdjęć filmowych, których karierę należy śledzić – „10 Cinematographers to Watch 2016”.

Polka na liście Variety

Amerykański magazyn Variety opublikował listę „10 Cinematographers to Watch 2016” z autorami zdjęć filmowych, których karierę należy śledzić. Wśród nich znalazła się Polka Monika Lenczewska.

Monika Lenczewska

Monika Lenczewska jest absolwentką Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Wydziału Operatorskiego American Film Institute w Los Angeles.

Jest autorką zdjęć do takich filmów jak m.in. „Obce Niebo” Dariusza Gajewskiego, nagrodzonego na Berlinale i festiwalu Sundance „Difret” Zeresenay Berhane Mehari, „B for Boy” Chiki Anadu, „Park” Sofii Exarchou oraz „Message from the King” Fabrice’a Du Welza.

10 Cinematographers to Watch 2016

Na liście Variety „10 Cinematographers to Watch 2016” oprócz Moniki Lenczewskiej znaleźli się również tacy autorzy zdjęć jak: Manuel Billeter, Thimios Bakatakis, Manu Dacoss, Drew Daniels, Peter Flinckenberg, Diego Garcia, Laurie Rose, Polly Morgan i Mark Patten.

Polscy autorzy zdjęć na liście Variety

Monika Lenczewska jest kolejnym polskim autorem zdjęć, który znalazł się na prestiżowej liście Variety. W tym gronie są m.in. Jolanta Dylewska, Adam Sikora, Łukasz Żal i Ryszard Lenczewski.

Lista Variety „10 Cinematographers to Watch”.

Paulina Bez

21.04.2016