MovieMózg – bezpłatny kurs wiedzy o filmie

Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty zaprasza uczniów ostatnich klas gimnazjów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w nowym kursie wiedzy filmowej.

Start 20 kwietnia

MovieMózg to trwający dwa semestry, składający się z 16 spotkań, kurs filmowy, który poprowadzą Małgorzata Wiśniewska i Małgorzata Bazan, doświadczone edukatorki filmowe. Uczestnicy będą spotykać się raz w tygodniu na półtorej godziny (15:30 – 17:00) w IX LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie. Kurs rozpocznie się  20 kwietnia.

Przygotuj się do Olimpiady

Zakres tematyczny kursu jest zgodny z treścią informatora Olimpiady Wiedzy Filmowej i Komunikacji Społecznej, organizowanej przez Filmotekę Narodową oraz z wymaganiami nowej podstawy programowej. To najlepszy sposób, by przygotować się do olimpiady, konkursu wiedzy filmowej albo poszerzyć swoją wiedzę z zagadnień z zakresu języka polskiego, wiedzy o mediach, czy wiedzy o społeczeństwie. Udział w kursie MovieMózg jest bezpłatny.

Spotkania z twórcami

MovieMózg to nie tylko zajęcia w szkolnej klasie. Raz w miesiącu uczestnicy wezmą udział w spotkaniu z twórcą (reżyserem, krytykiem filmowym, aktorem) w Kinie Muranów.

Zgłoszenia

Aby wziąć udział w naborze należy przysłać do 7 kwietnia na adres mateusz.gos@nowehoryzonty.pl recenzję wybranego plakatu do polskiego filmu (w formacie *.doc należy zamieścić zdjęcie plakatu i pracę pisemną na min. 250 słów).

Kurs jest częścią ogólnopolskiego programu Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej – projektu całorocznych projekcji filmowych dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Szczegółowy program i inne informacje na www.nhef.pl.

Na podstawie informacji prasowej 

17.03.2017