Można już aplikować na warsztaty SOFA

Ruszył nabór na 8. warsztaty SOFA – School of Film Advancement 2020/21, skierowane do menedżerów kultury i przedsiębiorców, działających w obszarze audiowizualnym. Wnioski można składać do 10 czerwca. Trzyetapowe warsztaty zaplanowano w Warszawie (16-21 sierpnia), Tbilisi (kwiecień 2021) i Wilnie (czerwiec 2021). SOFA zastrzega sobie prawo do organizowania warsztatów online.

W projekcie weźmie udział do ośmiu osób, które przedstawią ciekawe projekty, mają doświadczenie w zarządzaniu kulturą i pochodzą z Europy Środkowej lub Wschodniej, Azji Środkowej, republik Kaukazu Południowego, Grecji, Izraela, Niemiec lub regionu MENA. Propozycje projektów mogą obejmować utworzenie: festiwalu filmowego, funduszu filmowego, komisji filmowej, cyfrowej platformy dystrybucyjnej, kina, muzeum/archiwum filmowego, projektu związanego z prawem autorskim, czasopisma drukowanego lub internetowego, platformy VoD, inicjatywy szkoleniowej lub innego projektu z zakresu zarządzania kulturą filmową. W tym roku SOFA chce otworzyć swoje warsztaty dla projektów gier oraz segmentów VR.

Organizatorzy zastrzegają, że dbają o zrównoważony rozwój ekologiczny, dlatego w zaproszeniu do składania wniosków , jest prośba o dołączenie oświadczenia opisującego, w jaki sposób proponowany przez wnioskodawców projekt jest przyjazny dla środowiska. Pierwszeństwo będą miały artykuły z takimi opisami. Aplikacja wymaga także opisu projektu, budżetu czy planu finansowania oraz uiszczenia opłaty administracyjnej w wysokości 250 euro. Wniosek oraz więcej informacji dostępnych jest na: www.joinsofa.org lub www.facebook.com/SchoolofFilmAdvancement

Program szkoleniowy dla menedżerów kultury

Od 2013 roku SOFA działa jako program szkoleniowy stworzony z myślą o aktywnym wspieraniu projektów wzmacniających zarówno krajowe przemysły filmowe jak i kinematograficzne oblicze Europy. Pomaga uczestnikom przekształcić ich pomysły w konkretne projekty. Owe ukierunkowanie na managerów kultury i agentów filmowych, zamiast na producentów czy reżyserów, czyni warsztaty SOFA wyjątkowymi na scenie międzynarodowej.

20.05.2020