„Na drodze” Bartosza Nowackiego w Canal+

Krótkometrażowy thriller „Na drodze” w reżyserii Bartosza Nowackiego od 1 maja będzie emitowany w Canal+.

„Na drodze”

Szymon Bobrowski i Magdalena Boczarska w filmie „Na drodze”. Fot. Marcin Kłusak.

„Na drodze” to opowieść o kobiecie, która podczas długiej podróży zabiera autostopowicza. Mężczyzna od samego początku nie wzbudza zaufania, a kobieta, czując niepokój i narastające zagrożenie, postanawia zabrać kolejną osobę. W zamkniętej przestrzeni auta między trójką nie-znajomych nawiązuje się pełna napięcia gra. Bohaterowie skrywają tajemnice, które ujawniając się małymi krokami, doprowadzą do tragicznych w skutkach wydarzeń.

Szymon Bobrowski i Przemysław Bluszcz w filmie „Na drodze”. Fot. Marcin Kłusak.

Twórcy

Scenarzystą i reżyserem filmu jest Bartosz Nowacki. Autorem zdjęć jest Michał Sterzyński. W obsadzie filmu „Na drodze” znaleźli się: Magdalena Boczarska, Szymon Bobrowski, Adam Bobik, Przemysław Bluszcz oraz Jakub Papuga. Za produkcję filmu odpowiada firma ALISTAN. Koproducenci: Stern Pictures oraz Regionalny Fundusz Filmowy Poznan Film Commission. Wsparcie promocyjne miasto Koło.

Międzynarodowym agentem sprzedaży filmu jest francuska firma Premium Films, która reprezentuje film (TV, VOD) na terytorium Europy, USA, Kanady, Południowej Ameryki, Japonii, Afryki Północnej oraz Środkowym Wschodzie. Wsparcie dystrybucji objęła szwajcarska firma LARGO. Prawa na terytorium Grecji oraz Portugalii są nadal dostępne. W Polsce prawa na wyłączność wykupiła telewizja Canal+.

Strategią festiwalową i promocją filmu w USA zajmuje się ALISTAN oraz STERN PICTURES, w Europie – Krakowska Fundacja Filmowa.

Więcej informacji w katalogu agenta oraz na stronie Polish Shorts: premium-films.com/en/short-film/on-the-road, www.polishshorts.pl/en/films/1835/on_the_road

Strona oficjalna filmu „Na drodze”: nadrodzefilm.pl

Facebook filmu „Na drodze”: www.facebook.com/nadrodzefilm

Film w bazie imdb.com: www.imdb.com

Na podstawie informacji prasowej


19.04.2018