„Na drodze” na festiwalu w Indiach

Obraz Bartosza Nowackiego „Na drodze” zakwalifikował się do programu 4. Festiwalu Filmów Krótkometrażowych, odbywającego się w indyjskim stanie Goa.

„Na drodze”

Magdalena Boczarska w filmie „Na drodze”. Fot. Marcin Kłusak.

„Na drodze” to opowieść o kobiecie, która podczas długiej podróży zabiera autostopowicza. Mężczyzna od samego początku nie wzbudza zaufania, a kobieta, czując niepokój i narastające zagrożenie, postanawia zabrać kolejną osobę. W zamkniętej przestrzeni auta między trójką nie-znajomych nawiązuje się pełna napięcia gra. Bohaterowie skrywają tajemnice, które ujawniając się małymi krokami, doprowadzą do tragicznych w skutkach wydarzeń.

Szymon Bobrowski i Przemysław Bluszcz w filmie „Na drodze”. Fot. Marcin Kłusak.

Film „Na drodze” miał swoją premierę 8 sierpnia podczas prestiżowego LA Shorts Fest. Ostatnio film Bartosza Nowackiego pokazywany był na festiwalach w Bostonie i Byron Bay. Otrzymał nagrody m.in. na festiwalach: California International Shorts Film Festival (Best Narrative Short – edycja letnia), Los Angeles Independent Film Festival (Best Foreign Film – edycja majowa) i Top Shorts Online Film Festival (Best Film – edycja majowa), nominację na Cinema City Film Festival (Serbia), Polish Film Festival in LA oraz Suspense Film Festival w kategorii „First Shot”. 

Twórcy

Scenarzystą i reżyserem filmu jest Bartosz Nowacki. Autorem zdjęć jest Michał Sterzyński. W obsadzie filmu „Na drodze” znaleźli się: Magdalena Boczarska, Szymon Bobrowski, Adam Bobik, Przemysław Bluszcz oraz Jakub Papuga.  Za produkcję filmu odpowiada firma ALISTAN. Koproducenci: Stern Pictures oraz Regionalny Fundusz Filmowy Poznan Film Commission. 

Oficjalna strona filmu: http://nadrodzefilm.pl/.

Profil filmu na Facebooku: www.facebook.com/nadrodzefilm.

10.10.2017