„Na granicy” w kinach

Współfinansowany przez PISF thriller Wojciecha Kasperskiego „Na granicy” 19 lutego wejdzie do kin.

„Na granicy”

to debiut fabularny wielokrotnie nagradzanego dokumentalisty, Wojciecha Kasperskiego. Thriller opowiada historię ojca i dwóch synów, którzy przyjeżdżają w Bieszczady, aby ułożyć sobie relacje po niedawnej rodzinnej tragedii. Tajemniczy nieznajomy, pojawiający się w odciętej od cywilizacji górskiej bazie, wciąga bohaterów w mroczny i niebezpieczny świat przestępczego pogranicza. Aby przetrwać, bracia będą zmuszeni do odrobienia trudnej lekcji dojrzałości. Film został w całości nakręcony w Bieszczadach.

Izolacja ma duży wpływ na bohaterów. Tam nie ma dokąd uciec, tam nie ma kogo poprosić o pomoc. Jesteśmy poza bezpieczną siecią cywilizacji i bohaterowie są zdani tylko na siebie. To jest pusta scena, gdzie jest tylko trzech aktorów i to jest takie laboratorium emocji, gdzie wlewamy trzy mocne substancje i patrzymy, jak one się ze sobą mieszają. To opowieść o ludziach, emocjach i twardej konfrontacji – mówi w naszym wywiadzie Wojciech Kasperski.

„Na granicy”. Rozmowa z twórcami filmu. Transkrypcja (plik .rtf)

Twórcy filmu

Autorem scenariusza jest Wojciech Kasperski. Zdjęcia zrealizował Łukasz Żal. W filmie zagrali Andrzej Chyra, Marcin Dorociński, Andrzej Grabowski. Partnerują im młodzi aktorzy Bartosz Bielenia i Kuba Henriksen. Wyprodukowany przez Marcina Wierzchosławskiego z firmy Metro Films debiut powstał przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

„Na granicy” wejdzie na ekrany kin 19 lutego. Dystrybutorem jest firma Kino Świat.

15.02.2016