Na planie filmu "Najlepszy"

21 września podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się premierowy pokaz filmu „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Podczas wizyty na planie rozmawialiśmy z reżyserem, producentem Krzysztofem Szpetmańskim oraz aktorami: Jakubem Gierszałem, Kamilą Kamińską i Arkadiuszem Jakubikiem.

„Najlepszy”

Głównym bohaterem filmu „Najlepszy” jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce do dziś pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

Twórcy

Reżyserem filmu jest Łukasz Palkowski. Scenariusz napisali Agatha Dominik i Maciej Karpiński. Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński jr. Film został wyprodukowany przez Krzysztofa Szpetmańskiego z Iron Films. Koproducentami są: Telewizja Polsat, Lutetia, Cavatina Studio, Odra Film oraz Monternia.PL. „Najlepszy” otrzymał dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Na ekranie zobaczymy m.in.: Jakuba Gierszała, Janusza Gajosa, Magdalenę Cielecką, Arkadiusza Jakubika, Tomasza Kota, Mateusza Kościukiewicza, Adama Woronowicza, Artura Żmijewskiego, Annę Próchniak, Kamilę Kamińską i Szymona Warszawskiego.   

Wkrótce w kinach

„Najlepszy” wejdzie na ekrany polskich kin 17 listopada dystrybuowany przez firmę Mówi Serwis.

Na planie filmu „Najlepszy”. Transkrypcja (plik .rtf)

21.09.2017