„Na zdrowie!” wyróżnione na Berlinale

Polska animatorka Paulina Ziółkowska otrzymała wyróżnienie specjalne na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie za film „Na zdrowie!”. Krótkometrażowa animacja brała udział w konkursie w sekcji Generation 14plus.

„Na zdrowie!”

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film animowany „Na zdrowie!” autorstwa Pauliny Ziółkowskiej został wyprodukowany przez Szkołę Filmową w Łodzi. W Berlinie w sekcji Generation 14plus o nagrodę rywalizował wśród 16 innych konkursowych krótkometrażowych tytułów. Filmy w tej sekcji oceniane były przez dwa gremia jurorskie: jury młodzieżowe (7 osób w wieku 14 – 18 lat) oraz jury składające się z profesjonalistów z branży filmowej (3 osoby). To drugie w składzie Felipe Bragança, Mark Rogers i Verena von Stackelberg wyróżniło polski film i nazwało go „bardzo udanym, poetyckim, lirycznym i zwartym dziełem sztuki”.

Słoneczny dzień. Ludzie czekają na przystanku autobusowym. Nagle ktoś kicha. I jeszcze ktoś. I jeszcze. Wybucha epidemia. W chaosie kichnięć okazuje się jednak, że najgorzej jest pochorować się na samego siebie.

Poprzedni film animatorki „O Matko!” zdobył w zeszłym roku wiele nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach.

68. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie odbył się w dniach 15-25 lutego 2018 roku.


26.02.2018